LNSO sezonas atklāšana. Atskats

20. septembrī Lielajā ģildē izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts, kurā uzstājās viens no mūsdienu vijolspēles virtuoziem – pasaulslavenais Franks Pēters Cimmermanis. Koncertā, ko diriģēja Andris Poga, klausītāji varēja baudīt Riharda Štrausa un Ludviga van Bēthovena skaņdarbus, kā arī LNSO sezonas rezidējošās komponistes Gundegas Šmites jaundarbu, kura iedvesmas avots ir Šmites pašreizējā dzīvesvietā Grieķijā. Pirmskoncerta sarunās Orests Silabriedis tikās ar Gundegu Šmiti un filozofu Igoru Šuvajevu.

Foto: Gatis Rozenfelds

20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 013  20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 01720.09.2019. LNSO sezonas atklasana 016 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 018 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 019 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 020 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 029 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 031 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 035 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 042 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 048 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 054 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 057 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 070 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 071 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 078 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 081 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 088 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 089 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 098 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 102  20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 12420.09.2019. LNSO sezonas atklasana 119 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 126 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 130 20.09.2019. LNSO sezonas atklasana 145

LNSO prezentē 2019./2020. gada sezonas programmu

19. septembrī Latvijas Nacionālā simfoniskās orķestra (LNSO) pārstāvji iepazīstināja ar 2019./2020. gada sezonas programmu. Īpaša loma tika piešķirta sezonas atklāšanas koncertam 20. septembrī Lielajā ģildē, kurā LNSO uzstāsies ar vienu no izcilākajiem vijoļspēles virtuoziem Franku Pēteru Cimmermani. Tāpat LNSO ar prieku paziņoja, ka uzsāk biļešu pārdošanu uz ziemas un pavasara koncertiem, un iezīmēja sezonas galvenos pieturpunktus.

“Man ir liels prieks un pagodinājums uzstāties kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un jo īpaši ar manu draugu, Andri Pogu. Pirmo reizi Latvijā biju 1981. gadā un manās mājās joprojām glabājas tēva iegādātā Doma baznīcas glezna. Tādēļ man ir vēl lielāks prieks uzstāties pie jums un izpildīt vienu no pasaules izcilākajiem vijoļkoncertiem,” saka vācu mūziķis un vijoļspēlēs virtuozs Franks Pēters Cimmermanis. Viņš tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes izcilākajiem vijolniekiem. Savu pirmo koncertu ar orķestri viņš sniedza jau 10 gadu vecumā. Visā pasaulē tiek uzsvērtas mūziķa tehniskās prasmes un interpretācijas spējas, kas izpaužas, jau trīs desmitgades uzstājoties ar nozīmīgākajiem pasaules orķestriem un diriģentiem Eiropā, ASV, Japānā, Dienvidamerikā un Austrālijā.

LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andris Poga iezīmēja, ka pirmo reizi orķestra vēsturē šajā sezonā darbosies rezidējošā komponiste – Gundega Šmite. “Uzaicinot rezidējošo komponistu vēlējāmies fokusēties uz viena autora vārdu ilgākā laika periodā. Izlases veidā esam pirmatskaņojuši daudzu komponistu darbus un turpināsim to darīt, bet žēl, ka bieži vien šie darbi tiek atskaņoti tikai vienreiz. Izvēloties rezidējošo komponistu, pirmkārt, varam ieskatīties komponista personībā caur dažādu mūzikas žanru prizmu. Otrkārt, tā ir iespēja vēlreiz atskaņot jau uzrakstītus skaņdarbus.”

Šīs sezonas komponiste Gundega Šmite, kura ikdienā mitinās Grieķijā, iepazīstināja ar darbu, kuru dzirdēsim atklāšanas koncertā: “Milzīgs paldies orķestrim par man izrādīto uzticību! Rīt tiks pirmatskaņots mans simfoniskais opuss, kas grieķu valodā rakstās ar diviem, bet latviešu valodā ar četriem burtiem – Eosa. Eosa ir Rītausmas dieviete. Manuprāt, debesis ir visskaistākās tieši laikā, kad saule lec, taču man šķiet, ka svarīga ir ne tikai šī skaistā, krāsainā debesu un saules saspēle, ko esmu aprakstījusi savā partitūrā. Man Rītausma šķiet saistoša, jo tā saistās ar cerību, tas ir tāds pozitīvs lādiņš, kuru es vēlos iedot visiem klausītājiem.”

Jaunajā sezonā kopā ar LNSO solista lomā uzstāsies arī  jaunais un talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs, kurš šogad uzvarējis starptautiskajā Šēntāles vijolnieku konkursā Vācijā, vecuma grupā no 15 līdz 17 gadiem. Kopā ar LNSO Bulajevs spēlēs 21. decembrī Dzintaru koncertzālē, koncertā “LNSO, Vivaldi un Pjacolla”, kā arī 28., 29. un 30. decembrī “LNSO Vecgada koncerts ar Kseniju Sidorovu” Lielajā ģildē. “Gribu pateikt paldies maestro Andrim Pogam par uzaicinājumu spēlēt kopā ar orķestri! Un man ir liels prieks atkal uzstāties kopā ar Kseniju Sidorovu”, saka jaunais mūziķis.

25. oktobrī kopā ar LNSO uz skatuves kāps pašmāju iemīļotais pianists Andrejs Osokins, kurš izpildīs īpaši viņam un LNSO komponēto Jura Karlsona skaņdarbu “Otrā simfonija orķestrim un klavierēm”. “Liels gods par šo jaundarbu un iespēju to izpildīt ar LNSO. Pirmais izpildījums darbam ir kā dzimšana, tas ir ļoti atbildīgs moments, jo īpaši tādēļ, ka bieži tieši pēc pirmā koncerta darbs tiek novērtēts tādiem vārdiem kā “ģeniāls meistardarbs”, “interesants” u.c. Centīsimies šo darbu padarīt par ģeniālu, jo es uzskatu, ka tam ir ļoti dziļa koncepcija – vietām traģiska, vietām dod cerību. Man ir ārkārtīgs prieks izpildīt šo skaņdarbu, un es ceru, ka arī klausītājiem būs prieks to klausīties, kā arī – ka šis darbs kļūs par dimantu Latvijas mūzikas vēsturē. Bet pats galvenais – ļoti ceru, ka pašam Jurim Karlsonam būs gandarījums pirmatskaņojuma dienā.”

Bērnus no 5 līdz 11 gadu vecumam orķestris priecēs ar koncertcikla “LNSO un LeNeSOns” 12. sezonu. Tajā paredzēti četri koncerti, kuros bērni varēs iepazīties ar klasisko mūziku, kas rakstīta vai piemērota tieši bērniem, uzzināt par dažādiem orķestra mūzikas instrumentiem un piedalīties radošās darbnīcās. Katra programma tiek iestudēta un izrādīta gan latviešu, gan krievu valodā. Sezonas pirmais LeNeSOna koncerts “LeNeSOns un “Bērnības rīti”” norisināsies 28. septembrī.

Netiks aizmirsts arī par jauniešiem un tiem, kuri klasisko mūziku sāk iepazīt no jauna. 17. oktobrī pl. 19.00 Lielajā ģildē aizsākies koncertcikls “Simfoniskais hits ar Goran Gora”, kurā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un mūziķis Goran Gora jauniešus iepazīstina ar klasiskās mūzikas hitiem, kā arī nelielas izrādes formātā – ar šo hitu autoriem. Pirmais koncerts veltīts Pētera Čaikovska “Romeo un Džuljeta”. 2019./2020. gada sezonā pavisam norisināsies četri koncerti sērijā “Simfoniskais hits ar Goran Gora”.

LNSO direktore Indra Lūkina iezīmēja orķestra nākotnes perspektīvu –  Latvijas Republikas Kultūras ministrija ir paudusi, ka 5,5 miljonus no pieejamā Eiropas struktūrfondu finansējuma plānots novirzīt Lielās ģildes kapitālajam remontam: “Mēs būsim ārkārtīgi priecīgi, ja šo plānu izdosies īstenot, jo Lielajai ģildei jau sen nepieciešami vērā ņemami remontdarbi. Jau krietnu laiku esam domājuši, kā savu koncertdarbību īstenosim remontdarbu laikā, un visdrīzāk lielākā daļa koncertu varētu norisināties reģionālajās koncertzālēs, savukārt Rīgā meklēsim alternatīvas  vietas, kur varētu notikt koncerti pārejas periodā. Piemēram, 2020. gada 16. janvārī mums jau ir ieplānots simfodžeza koncerts ar solisti Lindu Leen un Latvijas Radio bigbendu Hanzas peronā.”

Tāpat LNSO izziņoja, ka no 20. septembra “Biļešu paradīzes” un Lielās ģildes kasēs pieejamas biļetes uz ziemas un pavasara koncertiem. Sezonas otrajā pusē LNSO turpinās piedāvāt gan izglītības programmu bērniem un jauniešiem, gan sadarbojoties ar tādiem izciliem mūziķiem kā Vestardu Šimku, Elīnu Šimku, Daumantu Liepiņu, Žanu Klodu Kazadesī, Vasīliju Sinaiski un daudziem citiem.

LNSO sāk 2019./2020. gada koncertsezonu

20. septembrī Lielajā ģildē izskanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies viens no mūsdienu vijolspēles virtuoziem – pasaulslavenais Franks Pēters Cimmermanis. Koncertā klausītāji varēs baudīt Riharda Štrausa un Ludviga van Bēthovena skaņdarbus, kā arī LNSO sezonas rezidējošās komponistes Gundegas Šmites jaundarbu, kura iedvesmas avots ir Šmites pašreizējā dzīvesvietā Grieķijā.

LNSO jaunās sezonas atklāšanas koncertā uzstāsies ar pasaulslaveno vijolnieku Franku Pēteru Cimmermani

20. septembrī Lielajā ģildē izskanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies viens no mūsdienu vijolspēles virtuoziem – pasaulslavenais Franks Pēters Cimmermanis. Koncertā klausītāji varēs baudīt Riharda Štrausa un Ludviga van Bēthovena skaņdarbus, kā arī LNSO sezonas rezidējošās komponistes Gundegas Šmites jaundarbu, kura iedvesmas avots ir Šmites pašreizējā dzīvesvietā Grieķijā.

LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andris Poga uzsver, ka šis koncerts rādīs 2019./2020. gada sezonas stūrakmeņus: “Sezonas atklāšanas koncerts iezīmē virzienus, kas orķestrim būs aktuāli visas sezonas garumā. Visupirms – tā ir mūzika, ko radījuši latviešu komponisti. Jau otro gadu pēc kārtas sezonu atklāsim ar latviešu komponista jaundarba pirmatskaņojumu. Šajā reizē tas  būs Gundegas Šmites jaundarbs, kas balstīts sengrieķu mitoloģijā, – “Ιώ. Ēosa”. Mūsu viesis šoreiz būs viens no pasaules izcilākajiem vijolniekiem Franks Pēters Cimmermanis, kuru Latvijas klausītājiem bija iespēja iepazīt saspēlē ar Bavārijas Radio orķestri Prokofjeva mūzikā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves 2018. gadā, savukārt šoreiz Cimmermanis uzstāsies Lielajā ģildē un spēlēs solo Bēthovena Vijolkoncertā. Visbeidzot – Rihards Štrauss, kura simfonisko dzejojumu partitūras vienmēr labi piestāvējušas LNSO spēles kvalitātēm. “Tā runāja Zaratustra” ir viena no ikoniskajām un vienlaikus mistiskākajām Štrausa simfoniskajām poēmām, kur komponists mūzikā iedzīvinājis Frīdriha Nīčes filozofiskās idejas.”

Vācu mūziķis Franks Pēters Cimmermanis tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes izcilākajiem vijolniekiem. Savu pirmo koncertu ar orķestri viņš sniedza jau 10 gadu vecumā. Visā pasaulē tiek uzsvērtas mūziķa tehniskās prasmes un interpretācijas spējas, kas izpaužas, jau trīs desmitgades uzstājoties ar nozīmīgākajiem pasaules orķestriem un diriģentiem Eiropā, ASV, Japānā, Dienvidamerikā un Austrālijā.

Ludviga van Bēthovena Koncerts vijolei un orķestrim 1806. gadā tika sarakstīts pēc austriešu vijolnieka un diriģenta Franča Klementa pasūtījuma. Visā pasaulē 2020. gadā svinēs Bēthovena 250. dzimšanas dienu, bet LNSO to sācis atzīmēt jau vairākos 2019. gada pirmās puses koncertos, piedaloties Trio Palladio mūziķiem, diriģentam Modestam Pitrenam, LNSO pirmajai vijolei Georgam Sarkisjanam un japāņu pianistam Keigo Mukavam. Svinības turpināsies 2019./2020. gada sezonā, sadarbojoties ar franču diriģentu Žanu Klodu Kazadesī un Latvijas diriģentiem Andri Pogu un Gunti Kuzmu.

Riharda Štrausa “Tā runāja Zaratustra”, kura ievadmūziku būs dzirdējis ikviens – vai nu Stenlija Kubrika filmā “2001: kosmosa odiseja”, vai kādā Elvisa Preslija 70. gadu koncertā, vai animācijas filmās “Rotaļlietu stāsts” un “WALL-E”. Skaņdarba uzmanības centrā ir vīrs, vārdā Zaratustra. Trīsdesmit gadu vecumā viņš devies kalnos baudīt “savu garu un vientulību”. Desmit gadu vēlāk viņš uzrunā sauli un konstatē, ka vēlas pamest kalnus un atgriezties pie cilvēkiem.

Koncerta sākumā klausītāji varēs baudīt arī LNSO sezonas rezidējošās komponistes Gundegas Šmites skaņdarbu “Ιώ. Ēosa”. Par šo skaņdarbu Grieķijā dzīvojošā autore saka: “Ēosa (Ιώ) ir rītablāzmas dieviete sengrieķu mitoloģijā. Rītazvaigznes modināta, viņa slīd pa priekšu saules ratiem un iekrāso debesis, līdz to daudzkrāsainie vārti paver ceļu saulei. Arhetipiskā izpratnē Ēosa saistāma ar cerību un atjaunotni. Mana skaņdarba iedvesmas avoti ir gan rītablāzmas neskaitāmie gaismojumi, gan dramatiskie sengrieķu mīti par patiesu gaismas redzēšanu.” Gundegas Šmites mūzika ir smalku krāsu un niansētu noskaņu caurausta, ļoti poētiska un emocionāli tieša. Vairums viņas darbu tapuši, iedvesmojoties no vizuālās mākslas vai dzejas. Šmites Akordeonkoncerts skanēs cikla “Simfoniskais hits ar Goran Gora” koncertā decembrī, viņas kamermūzikas darbs “Trokšņu iela” iekļauts Agneses Egliņas un LNSO pūtējkvinteta programmā martā, savukārt 16. aprīlī klausīsimies Gundegas Šmites jaundarbu, kas radīts speciāli vienam unikālam instrumentam – kontrabasu orķestrim.

Pirms koncerta plkst. 18.18 Lielās ģildes Minsteres zālē norisināsies tradicionālās “Pirmskoncerta sarunas”, kurās Oresta Silabrieža viesi būs komponiste Gundega Šmite un filozofs Igors Šuvajevs. Uzmanības lokā – grieķu mītoloģija kā iedvesmas avots jaunradei un Frīdriha Nīčes idejas par pārcilvēku.

Festivāls “LNSO vasarnīca”. 25. augusts. Atskats

Vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu festivāls piedāvāja 25. augustā koncertā “Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen”, ko diriģenta Gunta Kuzmas vadībā LNSO spēlēja kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Koncerta solisti – spožā latviešu dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen un izcilais saksofonists Gints Pabērzs. Koncertā tika atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti simfodžeza šedevri, Bjorkas un Lindas Leen skaņdarbi, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga jaundarbs, kas tapa speciāli šim koncertam. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma uzstājās arī kā soloklarnetists.

Bērni tika aicināti uz īpšu “Muzikālo rītarosmi” dzīvās mūzikas pavadījumā, kā arī uz Teatralizētu koncertu mazuļiem.

Pirms koncerta notika arī Pirmskoncerta sarunas.  2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis  2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Rīta rosme. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Rīta rosme. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Rīta rosme. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Rīta rosme. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Rīta rosme. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Rīta rosme. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis

Foto: Anrijs Požarskis

Festivāls “LNSO vasarnīca”. 24. augusts. Atskats

24. augustā kopā ar LNSO un Andri Pogu solistu ampluā uzstājās unikālais dāņu-latviešu pūšaminstrumentu kvintets Carion, par kuru muzikālo izpildījumu sajūsminās visā Eiropā. 2015. gadā kvinteta ieraksts tika pie gada labākā klasiskā albuma titula vietnē iTunes. Mākslinieki atskaņoja triju komponistu – Andra Dzenīša (Latvija), Britas Bīstremas (Zviedrija) un Andersa Nordentofta (Dānija) – jaundarbu. Šajā vakarā tika pieminēta arī “Baltijas ceļa” 30. jubileja, kurai Andris Dzenītis veltījis savu jaundarbu. Koncerta otrajā daļā tika atskaņota Napoleonam Bonapartam veltītā Ludviga van Bēthovena Trešā simfonija.

Pirmizrādi piedzīvoja komponista Edgara Mākena un režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas stāsts par zēnu Masarīnu, tēti Lorangu un vectēvu Dartanjanu, kas dzīvo piedzīvojumiem pilnu dzīvi, ko palaikam nomaina pret darba meklējumiem, grēku nožēlošanu mūku tērpos vai citām izklaidēm. Tāpat bērniem dažādas aktivitātes piedāvāja sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum ritmico.

Notika arī tradicionālās Pirms2019.08.24. Vasarnīca. Sarunas. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Sarunas. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Sarunas. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Sarunas. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Sarunas. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnīca. Koncerts. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.25. Vasarnīca. Gors. Foto: Anrijs Požarskis 2019.08.24. Vasarnica. Perpetuum ritmico. GORS. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.24. Vasarnica. Perpetuum ritmico. GORS. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.24. Vasarnica. Perpetuum ritmico. GORS. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.24. Vasarnica. Perpetuum ritmico. GORS. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.24. Vasarnica. Perpetuum ritmico. GORS. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.24. Vasarnica. Perpetuum ritmico. GORS. Foto: Anrijs Pozarskiskoncerta sarunas.

Foto: Anrijs Požarskis

 

Festivāls “LNSO vasarnīca”. 23. augusts. Atskats

No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, norisinājās piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim “LNSO vasarnīca”

23. augusta vakarā festivālu atklāja jaundarbi ar Ziemeļlatgales tautasmūzikas motīvu atbalsīm. LNSO rīkotā konkursā uzvarējušie seši labākie jaunie komponisti no Latvijas, Polijas, Izraēlas un Zviedrijas nedēļu dzīvoja Latgalē un slīpēja prasmes pie starptautiski atzītiem pasniedzējiem – Andra Dzenīša (Latvija), Andersa Nordentofta (Dānija) un ievērojamā Marko Stropas (Itālija/Vācija). Smēlušies iedvesmu Ziemeļlatgales tradicionālajā dziedāšanā, visi seši radīja jaundarbus kameransamblim un prezentēja tos “LNSO vasarnīcas” atklāšanas koncertā.

Foto: Anrijs Požarskis

2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.koncerts. Vasarnica. Gors. Foto: Anrijs Pozarskis 2019.08.23.fotoA.Pozarskis.-459 2019.08.23.fotoA.Pozarskis.-647 2019.08.23.fotoA.Pozarskis.-649

Abonements uz LeNeSOna koncertiem

Bērnu draugs LeNeSOns aicina uz atraktīviem, aizraujošiem un izglītojošiem koncertiem jaunajā sezonā!

ABONEMENTS visai sezonai – izdevīgi un ērti.
Cena – no 16 EUR.

Koncerti krievu valodā – plkst. 11.00, koncerti latviešu valodā – plkst. 14.00.

28. SEPTEMBRĪ LeNeSOns un “Bērnības rīti”. Koncertizrāde bērniem Diriģents Andris Vecumnieks.
Pēteris Barisons “Bērnības rīti” un “Ziedu vija”

2. NOVEMBRĪ LeNeSOns un pasaku tēli. Koncertizrāde bērniem
Diriģents Artūrs Gailis.
Anatolija Ļadova un Nikolaja Rimska-Korsakova mūzika

22. FEBRUĀRĪ “LeNeSOns un Mocarta opera”
Diriģents Aivis Greters.
Volfgangs Amadejs Mocarts “Bastiēns un Bastiēna”

18.APRĪLĪ “LeNeSOns un Šūmaņa “Bērnu albums””
Diriģents Andris Vecumnieks
Roberts Šūmanis “Transkripcijas”

https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/73168

https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/73169

Pārdošanā abonementi uz 2019./2020. gada sezonas koncertiem “Simfoniskais hits ar Goran Gora”

Pārdošanā abonementi uz 2019./2020. gada sezonas koncertiem “Simfoniskais hits ar Goran Gora”.

Abonementa cena četriem koncertiem – 28 EUR.

 

  1. gada 17. oktobrī plkst. 19 Lielajā ģildē

ČAIKOVSKA “ROMEO UN DŽULJETA”

Oskars BOKANOVS – kontrabass

Diriģents Jānis STAFECKIS

Programmā:

Pēteris ČAIKOVSKIS Fantāzijuvertīra “Romeo un Džuljeta”

Pēteris ČAIKOVSKIS “Variācijas par rokoko tēmu” pārlikumā kontrabasam un orķestrim

 

  1. gada 5. decembrī plkst. 19 Lielajā ģildē

AKORDEONS UN MASKATA “TANGO”

Artūrs NOVIKS – akordeons

Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:

Gundega ŠMITE Koncerts akordeonam un orķestrim

Arturs MASKATS “Tango”

 

  1. gada 5. martā plkst. 19 Lielajā ģildē

GĒRŠVINA “RAPSODIJA BLŪZA STILĀ”

Daumants LIEPIŅŠ – klavieres

Diriģents Kaspars ĀDAMSONS

Programmā:

Džordžs GĒRŠVINS “Rapsodija blūza stilā”

 

  1. gada 22. aprīlī plkst. 19 Lielajā ģildē

BĒTHOVENA SESTĀ SIMFONIJA (“PASTORĀLĀ”)

Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:

Ludvigs van BĒTHOVENS Sestā simfonija (“Pastorālā”)

 

Abonementus var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

https://bilesuparadize.lv/lv/events/event/72582