Atklājam nezināmo! Festivāla atklāšanas koncertā – balets Karmena

08.08.2017 jaunumi, ziņas
Vasarnica_KARMENA_kvadr

Festivālu “LNSO vasarnīca” atklās ar  baleta jauniestudējumu “Karmena”titullomā – Viktorija Jansone.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izziņo vasaras festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncerta programmu, kurā festivāla apmeklētājus priecēs divi jaundarbi – Krista Auznieka skaņdarbs kamerorķestrim “Uguns un roze” un modernā baleta “Karmena” uzvedums horeogrāfes Milanas Komarovas speciāli festivālam veidotā stāstā ar primabalerīnu Viktoriju Jansoni titullomā. Muzicēs Sinfonietta Rīga Normunda Šnē vadībā.

Žorža Bizē operas “Karmena” populārās tēmas slavenais krievu komponists Rodions Ščedrins (1932) licis mežonīgos ritmos, spilgtinot kaislību tēmu un pasvītrojot likteņa iejaukšanos. Jaunā horeogrāfe Milana Komarova speciāli “LNSO vasarnīcai” izveidojusi savu stāstu par pazīstamo tēmu.

Milana Komarova saka: “Balets “Karmena” visiem asociējas ar klasisko izskatu un horeogrāfiju. Bet šoreiz stāsts tiks atveidots laikmetīgā baleta valodā, nezaudējot Rodiona Ščedrina mūzikas gaisotni un spānisko mentalitāti. Hosē un Karmenas attiecību postošās un iznīcinošās dabas priekšnojautu izrādē ienesīs jauns tēls – Liktenis. Izrādē uzsvērti galveno varoņu pretstati – Hosē Karmenas dēļ gatavs uz visu, bet Karmenai dzīve ir kā spēle.”

Līdzās Viktorijai Jansonei uz skatuves būs viņas lieliskie kolēģi no Latvijas Nacionālā baleta: Alise Prudāne, Arturs Sokolovs un Kārlis Cīrulis.

“LNSO vasarnīcas” atklāšanas koncerta pirmajā daļā klausīsimies Krista Auznieka (1992) jaundarbu “Uguns un roze”. Smalku skanisko audumu meistara jaunā kompozīcija sola ceļojumu sevī un varbūt arī pie kaut kā lielāka.

Krists Auznieks mācījies Rīgas Doma kora skolā un Hāgas Karaliskajā konservatorijā, ieguvis maģistra grādu Jeila Universitātē (ASV), patlaban studē turpat doktorantūrā un ir šīs augstskolas asistentdocētājs. Viņa opuss I exist as I am ieguva II vietu UNESCO prestižā komponistu konkursa Rostrum jauno komponistu konkurencē. Klausītāji atcerēsies uzvedumus “Saules vējš” (Spīķeru koncertzāle, 2014) un Neoarctic (Rīgas Krievu teātris, 2016) ar Krista Auznieka mūziku.

Festivāla atklāšanas koncerta muzikālā vadība uzticēta diriģentam Normundam Šnē, kura vadībā “LNSO vasarnīcā” pirmoreiz muzicēs izcilais kamerorķestris Sinfonietta Rīga.

AtgrieztiesZenīts_kvadrLasīt vairāk

Top dziesmu izrāde “Zenīts”

22.08.17.

LNSO mūziķi un jaunie solisti gatavojas Jāņa Šipkēvica dziesmu izrādes “Zenīts” pirmizrādei, kura skatītājiem tiks celta priekšā 26. un 27. […]

LNSO_turneja FrancijaLasīt vairāk

LNSO dodas koncertturnejā uz Franciju un Šveici

21.08.17.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 17. augustā nospēlēja pirmo koncertu Rokdanteronas festivālā (Festival International de Piano de La Roque d’Anthéron) un par Dvoržāka […]

Cartoon School BusLasīt vairāk

Vasarnīcbuss

09.08.17.

Klausītāju ērtībai LNSO piedāvā doties uz vakara koncertiem ar speciāli organizētu “LNSO vasarnīcas” autobusu. Atiešanas vieta Rīgā – Dailes teātris, […]