Baltijas simfoniskais festivāls 2017

26.10.2017 jaunumi, ziņas
BSF_2ceturtas_kvadr

Triju Baltijas valstu trīs labākie simfoniskie orķestri 2016. gadā atjaunoja “Baltijas simfonisko festivālu” ar visu triju orķestru koncertiem Rīgā, Tallinā un Viļņā.

No Igaunijas puses festivālā piedalās Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Nēmes Jervi vadībā. No Latvijas puses – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā. No Lietuvas puses – Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā.

Šis festivāls radās no senbriedušas nepieciešamības Baltijas valstu simfoniskajiem orķestriem būt ciešākā kontaktā, lai vieglāka informācijas, mūziķu, diriģentu savstarpējā apmaiņa. Plānots, ka Baltijas simfoniskais festivāls kļūst par regulāru starptautisku mūzikas forumu un būs arī viens  no būtiskiem pienesumiem Baltijas valstu 100. dzimšanas dienas svinībās.

 

BALTIJAS SIMFONISKĀ FESTIVĀLA 2017 PROGRAMMA


 

DIVAS CETURTĀS. TĪRS. ŠŪMANIS

19.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

 

25. novembrī Lielajā ģildē LNSO priekšā pirmoreiz stāsies igauņu diriģente Kristīna Poska. Viņa guvusi lieli pieredzi, vairākus gadus būdama Berlīnes Komiskās operas kapelmeistare; Poska ir arī pieprasīta simfonisko koncertu diriģente Vācijas un Šveices orķestros, viņa regulāri uzstājas Igaunijā un arī citās Eiropas valstīs. Rīgas koncertā viņas sniegumā klausīsimies Roberta Šūmaņa Ceturto simfoniju un mūslaiku ievērojamā igauņu komponista Erki Svena Tīra iespaidīgo, vietumis kosmisko Ceturto simfoniju “Magma”, kurā apjomīga sitaminstrumentu solopartija, un solists te būs mūsu izcilais jaunais mūziķis Guntars Freibergs.

Koncertā piedalās:
Guntars Freibergs – sitaminstrumenti
Diriģente Kristīna Poska

Programmā:
Erki Svens Tīrs Ceturtā simfonija “Magma” sitaminstrumentiem un orķestrim
Roberts Šūmanis Ceturtā simfonija

 


 

BALTIJAS PIRAMĪDA

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

 

1. decembrī Lielajā ģildē programmā “Baltijas piramīda” uzstāsies Baltijas simfoniskā festivāla kamerorķestris, kurā apvienosies stīginstrumentālisti no visiem trim festivāla rīkotājkolektīviem. LNSO diriģenta Gunta Kuzmas vadībā izskanēs triju Baltijas valstu mūslaiku komponistu mūzika. Latviju pārstāvēs klasiķa Jāņa Ivanova akmenī cirstā Poema luttuoso, Igauniju – Arvo Perta leģendārais opuss Fratres, Lietuvu – mistiķes Ramintas Šerkšnītes De profundisSavukārt programmas otrajā daļā LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans būs atskaņojuma vadītājs Pētera Čaikovska Serenādē, kas iemieso krievu sudraba laikmeta smalki stīgotos ideālus un kur klausītāju jo sevišķi aizrauj slavenais valsis.

Diriģents Guntis Kuzma

Atskaņojuma vadītājs Georgs Sarkisjans

Programmā:
Raminta Šerkšnīte De profundis
Jānis Ivanovs Poema luttuoso
Arvo Perts Fratres
Pēteris Čaikovskis Serenāde stīginstrumentiem

 


MASKATA VERTIKĀLE

19.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

 

9. decembrī Lielajā ģildē klausīsimies jaundarbu – jubilāra Artura Maskata oratoriju “Baltijas dziesma” ar Latvijas dzejnieku Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša, Lietuvas dzejnieka Sigita Gedas un Igaunijas dzejnieka Paula Ērika Rummo tekstu. Atskaņojumā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Andra Pogas vadībā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un solisti: Vida Miknevičute no Lietuvas, Mari Kalkuna no Igaunijas un Aleksandrs Antoņenko no Latvijas. Līdzās Maskata jaundarbam – sveicinot simtgadē Somiju, Žana Sibēliusa populārā un ģeniālā Otrā simfonija, kurai mēdz piedēvēt nacionālu ideju herolda lomu.

Vida Miknevičūte – soprāns
Mari Kalkuna – mecosoprāns
Aleksandrs Antoņenko – tenors
Valsts Akadēmiskais koris “LATVIJA”

Diriģents– Andris Poga

Programmā:

Arturs Maskats “Baltijas dziesma” solistiem, korim un orķestrim (jaundarbs)
Žans Sibēliuss Otrā simfonija

 

Artura Maskata “Baltijas dziesma” tiks arī eksportēta – tā skanēs 2018. gada 9. februārī Viļņas Kongresu namā.

 

Biļetes uz koncertiem, kuri notiks Lielajā ģildē, Rīgā iespējams iegādāties Lielās ģildes biļešu kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv

AtgrieztiesLasīt vairāk

Lieliska dāvana – LNSO dāvanu karte!

10.12.18.

Lieliska dāvana svētkos – LNSO dāvanu karte! Dāvanu kartes var iegādāties un izpirkt Lielās ģildes kasē.  

Lasīt vairāk

“Bizē, Ravels un Rimskis-Korsakovs”. Atskats

10.12.18.

7. decembrī Lielajā ģildē notika koncerts “Bizē, Ravels un Rimskis-Korsakovs”, kurā LNSO diriģējafranču diriģents Žans Klods Kazadesī. Soliste bija pianiste […]

Lasīt vairāk

LNSO uzstāsies kopā ar franču franču diriģentu Žanu Klodu Kazadesī

05.12.18.

7. decembrī uz Lielās ģildes skatuves kāps viens no slavenākajiem franču diriģentiem Žans Klods Kazadesī. Maestro uzstāsies kopā ar pianisti […]