Bērni viesosies LeNeSOna ziemas dārzā

01.12.2015 jaunumi, ziņas
DSC_3549

Tikko LeNeSOns tā kārtīgi iemācījies apieties ar kapli un lāpstu, tā ziema klāt. Ko vairs paravēsi, ko noplūksi? Nē, nē, LeNeSON, arī ziemas dārzam ir savs valdzinājums. Tā pati ziemas feja, kas Sergeja Prokofjeva baletā “Pelnrušķīte” poš titulvaroni uz balli, spēj līdz nepazīšanai pārvērst arī dārzu – viens maigi sniegots skūpsts, un koki, krūmi, celiņi ietērpti pēc mēra šūdinātās baltās, neatkārtojami skaistās drānās.

Antonio Vivaldi “Gadalaiku” ciklā “Ziema” ir gan bargi drebinoša, gan mājīgi sildoša, kad, līdz ausīm nojaucies ar sniegu, tu ienāc istabā, kur kamīnā plaiksnās ugunsliesmas. Te arī pārsteigums: solovijoles vietā Vivaldi ziemu mums zīmēs skanīgi klakstošais ksilofons, ko spēlēs brīnumtalantīgais rēzeknietis Rihards Rauza. Mūzikas interesenti atcerēsies viņu kā “Ineses Galantes konkursa 2014” pūšamo un sitamo instrumentu kategorijas I vietas ieguvēju mūzikas skolu audzēkņu konkurencē.

Līdzās Vivaldi “Gadalaikiem” – krievu romantiķa Aleksandra Glazunova “Gadalaiki”, kur ziemu pārstāv tādas raksturīgas parādības kā ledus, sarma un krusa. Savu roku LeNeSOna ziemasdārza greznošanā pieliks arī francūzis Klods Debisī ar mazajai meitiņai komponēto “Sniega deju” un noslēpumainām “Pēdām sniegā”. Visu vainagos vēl viens gadalaiku pētnieks, un tas ir Pēteris Čaikovskis, kura komponētā ziemas mūzika aizvedīs mūs maskotā gājienā ar nākotnes zīlēšanu, draisku maskošanos un jārīgu pikošanos.

LeNeSOna ziemasdārza darbu talcinieki būs mums labi pazīstamie LNSO bērnurītu veidotāji – dramaturgs Lauris Gundars, režisore Paula Pļavniece, videomāksliniece Austra Hauks un diriģents Andris Vecumnieks. Ticams, ka būs klāt arī lieliskais Aģents, kurš tikai viņam zināmu iemeslu dēļ šosezon nomaskējies par dārznieku.

 

KONCERTI: 

11.12.2015. plkst. 13.00 Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē

12.12.2015. plkst. 11.00 (krievu valodā) un plkst. 14.00 (latviešu valodā) Lielajā ģildē, Rīgā

Biļetes vēl iespējams iegādāties uz koncertu, kas notiks rēzeknē: www.bilesuparadize.lv

 

 

AtgrieztiesLasīt vairāk

Jaunās sezonas aktualitātes

21.09.19.

Šeit viss par jauno LNSO sezonu vienuviet: LNSO_SezonasGramata_2019_2020_web_final

Lasīt vairāk

LNSO sezonas atklāšana. Atskats

21.09.19.

20. septembrī Lielajā ģildē izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts, kurā uzstājās viens no mūsdienu vijolspēles virtuoziem – […]

Lasīt vairāk

LNSO prezentē 2019./2020. gada sezonas programmu

20.09.19.

19. septembrī Latvijas Nacionālā simfoniskās orķestra (LNSO) pārstāvji iepazīstināja ar 2019./2020. gada sezonas programmu. Īpaša loma tika piešķirta sezonas atklāšanas […]