Ainars_Rubikis (5)

Ainārs Rubiķis ir Eiropā, ASV, Krievijā un Austrālijā pieprasīts simfonisko orķestru diriģents ar plaukstošu karjeru. No 2012. līdz 2014. gadam viņš bija Novosibirskas Valsts akadēmiskā operas un baleta teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Maskavas Lielajā teātrī Ainārs diriģējis Musorgska operu “Boriss Godunovs”, Barselonas Liceu teātrī – “Karmenu”, Oberammergavas Passionstheater “Nabuko” u. c.

2016.–2017. gada sezonā Ainārs Rubiķis debitēja Čikāgas Liriskajā operā (“Karmena”), Bāzeles teātrī (“Likteņa vara”) un Somijas Nacionālajā operā. Vasarā gaidāma atgriešanās Oberammergavas Passionstheater, kur šoreiz tiks iestudēts Vāgnera “Klīstošais holandietis” ar Lieni Kinču Zentas lomā.

Latvijas Nacionālajā operā Ainārs 2016. gada nogalē iestudēja Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” un 2014. gada pavasarī – Kristapa Pētersona operu “Mihails un Mihails spēlē šahu” (kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu).

Ainārs Rubiķis ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Plašāku ievērību atnesa I vieta Gustava Mālera starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gada pavasarī, diriģējot Bambergas simfonisko orķestri. Šie panākumi, kā arī Zalcburgas festivāla un Nestlé jauno diriģentu balvas iegūšana (2011) pavēra ceļu uz pasaules karjeru.

2013. gadā Novosibirskā ar lieliem panākumiem tika izrādīts Aināra Rubiķa vadītais Leonarda Bernsteina “Mesas” iestudējums, kas guva augstu novērtējumu visas Krievijas mērogā, toskait atnesa “Zelta masku” Aināram kā labākajam diriģentam.

Ainārs Rubiķis absolvējis Rīgas Doma kora skolu un JVLMA, papildinājis zināšanas pie Jormas Panulas, Marisa Jansona, Leifa Segerstama, Žolta Nāģa. Latvijā vadījis vairākus ievērojamus amatierkorus. Bijis Latvijas Radio kora dziedātājs un diriģenta asistents.