Ainars_Rubikis (5)

Ainārs Rubiķis ir Eiropā, ASV, Krievijā un Austrālijā pieprasīts simfonisko orķestru diriģents ar plaukstošu karjeru. Kopš 2018. gada – Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents. 2018. gada jūnijā un jūlijā Rubiķa vadībā notika Šostakoviča operas “Deguns” izrāžu sērija, un jaunā sezona sākusies ar Korngolda operas “Mirusī pilsēta” iestudējumu.

No 2012. līdz 2014. gadam Ainārs Rubiķis bija Novosibirskas Valsts akadēmiskā operas un baleta teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Maskavas Lielajā teātrī Ainārs diriģējis Musorgska operu “Boriss Godunovs”, Čikāgas Liriskajā operā un Barselonas Liceu teātrī – “Karmenu”, Oberammergavas Passionstheater – “Nabuko”, Bāzeles teātrī – “Likteņa varu”, Somijas Nacionālajā operā – La traviata.

Latvijas Nacionālajā operā Ainārs 2016. gada nogalē iestudēja Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” un 2014. gada pavasarī – Kristapa Pētersona operu “Mihails un Mihails spēlē šahu” (kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu).

2013. gadā Novosibirskā ar lieliem panākumiem tika izrādīts Aināra Rubiķa vadītais Leonarda Bernsteina “Mesas” iestudējums (režisore Rēzija Kalniņa), kas guva augstu novērtējumu visas Krievijas mērogā, toskait atnesa “Zelta masku” Aināram kā labākajam diriģentam.

Ainārs Rubiķis absolvējis Rīgas Doma kora skolu un JVLMA, papildinājis zināšanas pie Jormas Panulas, Marisa Jansona, Leifa Segerstama, Žolta Nāģa. Latvijā vadījis vairākus ievērojamus amatierkorus. Bijis Latvijas Radio kora dziedātājs un diriģenta asistents.