Karels-Marks-Sisons_dirigents

Karels Marks Šišons, kuru laikraksts The New York Times nosaucis par „ģeniālu diriģentu”, tiek uzskatīts par vienu no jaunās paaudzes interesantākajiem diriģentiem, kurš spēj saviļņot klausītājus dažādās pasaules malās ar savu temperamentu, aizrautību un muzikalitāti. 2012. gada jūnijā atzinībā par nopelniem mūzikā Viņas Majestāte Anglijas karaliene Elizabete II piešķīra Šišonam Britu impērijas ordeņa virsnieka pakāpi (OBE).

No 2009. gada septembra līdz 2012. gada decembrim Karels Marks Šišons pildīja LNSO galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja pienākumus. No 2011. gada septembra viņš ir arī Zārbrikenas Kaizerlauternes Vācu radio filharmoniskā orķestra galvenais diriģents. No 2006. līdz 2009. gada Šišons bija Grācas simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Paralēli darbam Zārbrikenā un Rīgā Šišons regulāri diriģē arī Vīnes Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Romas un Boloņas operteātros, Madrides Teatro Real un Barselonas Gran Teatre del Liceu. Diriģents ir sadarbojies ar Karalisko Concertgebouw orķestri, Londonas simfonisko orķestri, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, Vīnes Radio simfonisko orķestri, Vīnes simfonisko orķestri, Anglijas kamerorķestri, RAI Nacionālo simfonisko orķestri un Krievijas Nacionālo orķestri, uzstājoties Vīnē, Berlīnē, Parīzē, Romā, Turīnā, Boloņā, Minhenē, Frankfurtē, Štutgartē, Madridē, Barselonā, Valensijā u. c.

Tuvākajā laikā diriģentam paredzētas debijas arī vairākos prestižos opernamos – Madama Butterfly izrādes Ņujorkas Metropoles operā un „Bohēma” La Scala teātrī Milānā.

2010. gada decembrī Šišons ar panākumiem debitēja pie Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra diriģenta pults. Aizstājot diriģentu Antonio Papano, Šišons nodiriģēja četrus abonementu koncertus, kas nekavējoties izpelnījās lielu publikas un kritikas atzinību. Šišona pirmais disks Deutsche Grammophon apgādā, ierakstīts ar RAI Nacionālo simfonisko orķestri, iznāca 2010. gada septembrī.

Karels Marks Šišons dzimis 1971. gadā Londonā un dzīvojis Gibraltārā. Viņš studējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un bijis Džuzepes Sinopoli un Valērija Gergijeva asistents. Kopš 2003. gada Šišons ir Anglijas kamerorķestra pastāvīgais viesdiriģents. 2004. gadā Vīnes filharmoniskais orķestris viņu uzaicināja diriģēt koncertus viņu Zalcburgas „Starptautiskajā orķestra institūtā”, kur viņš ar panākumiem atgriezās arī 2005. un 2006. gadā.

Karels Marks Šišons bieži viesojas pie pasaules vadošo orķestru diriģenta pults, uzstājoties tādās vietās kā Berlīnes filharmonija, Vīnes Musikverein, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Londonas Karaliskā festivālu zāle, Parīzes Elizejas lauku teātris, Minhenes filharmonija, Hamburgas Laeiszhalle, Frankfurtes Vecā opera, Maskavas konservatorijas Lielā zāle, Madrides Nacionālā mūzikas auditorija un Seulas mākslas centrs Dienvidkorejā.