Modests_Pitrens

Modests Pitrens ir Latvijas Nacionālās operas galvenais viesdiriģents, Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra un Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra diriģents. Mācījies Zalcburgas Mozarteum, ko 1996. gadā ar izcilību absolvēja kora un operas diriģēšanas specialitātēs. Lietuvas Mūzikas akadēmiju absolvējis kordiriģēšanas specialitātē un simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas specialitātē. Starptautisku konkursu laureāts.

Kopš 2003. gada pasniedzējs Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Diriģēšanas nodaļā. Bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents 2009–2013.

Modests Pitrens diriģējis vairākus vadošus Lietuvas, Latvijas un Krievijas orķestrus; bijis daudzu projektu viesdiriģents Vācijā ar Nordreinas-Vestfālenes Jauniešu simfonisko un kamerorķestri. Aktīvi darbojas arī opermūzikas jomā. Muzicējis ar tādiem solistiem kā Mati Salminens, Aleksandrs Antoņenko, Virgilijs Noreika, Egils Siliņš, Violeta Urmana, Inga Kalna, Asmika Grigorjana, Kristīne Opolais, vijolnieki Tatjana Grindenko, Baiba Skride un Pāvels Bermans, čellisti Dāvids Gerings un Aleksandrs Kņazevs, pianisti Mūza Rubackīte, Antons Ļahovskis, Pīters Donahjū un Petrs Geņušs. Modesta Pitrena vadībā tapuši vairāk nekā desmit kora un orķestra mūzikas CD ieskaņojumu.

2009. gada maijā Modestu Pitrenu uzaicināja diriģēt pasaulslavenās lietuviešu dziedones Violetas Urmanas solokoncertu Lietuvas Nacionālās filharmonijas zālē. Polijas Nacionālajā operā viņš bijis muzikālais vadītājs baleta vakara “Dejosim Bahu” iestudējumam. Šozsezon turpinās maestro sadarbība ar Sanktgallenas opernamu, kur Pitrens iestudē Vāgnera “Klīstošo holandieti” un Bizē “Karmenu”.