olari_elts1

2016.–2017. gada sezonā Olari Eltss debitē ar Leipcigas Gewandhaus orķestri un diriģē arī Francijas Radio Nacionālo orķestri, Seattle Symphony un National Arts Orchestra Ottawa. Eltsa plānos ir arī koncerti ar “Helsinku filharmoniķiem”, Veimāras Valsts kapelu, Lahti SO un Tamperes FO.

Zināms, ka Olari Eltsam ir veiksmīga sadarbība ar kamerorķestriem, kuru skaitā ir citstarp Skotijas KO un Tapiola Sinfonietta, kur šosezon gaidāms Lourensa Pauera Alta koncerta atskaņojums. Olari Eltss sadarbojas ar Žanu Eflamu Bavuzē, Olli Mustonenu, Žanu Īvu Tibodē, Simonu Trpčeski, Stīvenu Hafu, Izabellu Faustu, Baibu Skridi, Gotjē un Reno Kapisonu, Solu Gabetu, Kari Krīku, Martinu Grūbingeru, Salliju Metjūsu un Lilli Pāsikivi.  

Operas jomā Eltss veiksmīgi iestudēja Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins” Arctic Opera, ar kuru 2015. gada februārī devās turnejā pa visu Norvēģiju. Viņš iestudējis arī vairākas izrādes Anglijas Nacionālajā operā, toskait Britena operu “Alberts Herings” un Pučīni “Triptihu”.

Zināma ir Olari Eltsa aizraušanās ar ievērojamā tautieša Erki Svena Tīra mūziku, kas Olari vadībā ierakstīta skaņu ierakstu namos Finlandia un Ondine, kas 2014. gadā laida klajā tvartu ar Piekto simfoniju un Akordeonkoncertu Prophecy.

Patlaban Olari Eltss ir Igaunijas Valsts SO galvenais viesdiriģents. Iepriekš viņš bijis “Helsinku filharmoniķu” galvenais viesdiriģents (2011–2014), Skotijas kamerorķestra galvenais viesdiriģents (2007–2010), Bretaņas orķestra galvenais viesdiriģents (2006–2011) un LNSO galvenais diriģents (2001–2005).

Dzimtajā Tallinā Olari Eltss izveidoja un vadīja ievērojamo laikmetīgās mūzikas ansambli NYYD.