Izcilie pianisti Sergejs un Andrejs Osokini uzstājas ar LNSO un diriģentu Gunti Kuzmu

20.02.2018 jaunumi, ziņas
Osokini_kvadr

Šā gada 23. februārī LNSO aicina uz īpašu koncertu simfoniskas klaviermūzikas cienītājiem “Osokins + Osokins. Klavieres + klavieres”. Klausītāju iemīļotie pianisti Sergejs un Andrejs Osokini spēlēs solo Fransisa Pulenka Koncertā divām klavierēm un orķestrim. Vēl programmā – Jura Karlsona “El Cid. Dzīves un nāves dejas” un Igora Stravinska balets “Petruška”. Diriģents Guntis Kuzma.

Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvējs, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris, mākslas zinātņu doktors, JVLMA profesors Sergejs OSOKINS ir aktīvs koncertpianists un ievērojams pedagogs, kura audzēkņu skaitā ir Elīna Bērtiņa, Andrejs Osokins, Georgijs Osokins, Vestards Šimkus, Aurēlija Šimkus, Arta Arnicāne, Rihards Plešanovs.

Lielās mūzikas balvas ieguvējs Andrejs OSOKINS ir starptautisku konkursu laureāts, aktīvs koncertpianists un kamermūziķis. Viņš muzicē Eiropas koncertzālēs, sadarbojas ar izciliem diriģentiem, ieskaņo albumus, kopā ar Katrīnu Gupalo piedalās pašu veidotās koncertizrādēs, kas guvušas publikas augstu atzinību, kopā ar vijolnieci Kristīni Balanas koncertē duetā Duo LV, uzstājas arī ar Kremerata Baltica kvartetu Quattro Baltica. Ar labiem panākumiem regulāri organizē un vada meistarklases Latvijā un ārvalstīs.

Guntis KUZMA jau trešo sezonu ir LNSO otrais diriģents, šajā laikā viņš ar labiem panākumiem vadījis orķestri dažādās programmās, kā arī regulāri uzstājies ar Liepājas SO un JVLMA orķestri. 2018. gada janvārī lielu atzinību guva Gunta Kuzmas un LNSO veiktais Ādolfa Skultes Piektās simfonijas lasījums “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”, kopā ar Liepājas SO Guntis Kuzma spoži pirmatskaņoja Andra Dzenīša simfoniju “Mīlestība ir stiprāka”, savukārt 2018. gada februārī jaunais maestro teicami vadīja jauntapušā “Baltijas akadēmiju orķestra” koncertus Rēzeknē (Latgales vēstniecībā GORS) un Gdaņskā.

Fransisa Pulenka (Poulenc) Koncerts divām klavierēm un orķestrim ir spožs eklektisma paraugs, kurā uzmirdz mocartiski motīvi vai ievijas franču kinomūzikas noskaņas un kur viss kopumā ir aizraujošs divertisments, kas liek aizmirst darbdienas problēmas un teicami izklaidē.

Jura Karlsona kompozīcija “El Cid. Dzīves un nāves dejas” veidota no mūzikas, ko Karlsons 1995. gadā komponēja Arnolda Liniņa inscenētajai Dailes teātra izrādei “Sids” ar Valdi Liepiņu titullomā.

20. gadsimta klasiskās mūzikas ikonas Igora Stravinska balets “Petruška” ir jaunā krievu komponista otrais oriģinālbalets, kas komponēts Sergeja Djagiļeva vadītajam leģendārajam “Krievu baletam”. Daudzi mūzikas un dejas kritiķi atzīst, ka šis ir viens no izcilākajiem pienesumiem baleta mākslai – ideāla mūzikas, fabulas un skatuviskuma sintēze. Baleta darbība notiek gadatirgū. Burvim jeb Šarlatānam ir trīs lelles. Petruška, kurš ir Panča, Pulčinellas vai Kašperla krievu līdzinieks, mīl Balerīnu, bet viņai patīk Moris, kurš nogalina Petrušku ar līku zobenu. Petruškas rēgs parādās uz leļļu namiņa jumta un nobiedē leļļu saimnieku Šarlatānu. Mūziku caurvij aizguvumi no krievu folkloras, franču šansona, Lannera valšiem. Žilbinoša stilizācija, nevainojama skaņu būve, mazliet mīlestības un mazliet mistikas.

Koncerts “Osokins + Osokins. Klavieres + klavieres” notiks 23. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē.

Plkst. 18.18 Lielās ģildes Minsteres zālē tradicionālajās Pirmskoncerta sarunās” Orests Silabriedis sarunāsies ar Andri Vecumnieku un Juri Karlsonu. Ieeja bez maksas, uzrādot koncerta biļeti.

AtgrieztiesLasīt vairāk

Lielās ģildes kases darba laiks no 17. oktobra

16.10.18.

No 17. oktobra mainīts Lielās ģildes kases darba laiks. Kase būs atvērta darba dienās no plkst. 12.00 līdz 19.00. Sestdienās […]

Lasīt vairāk

LNSO dodas koncertturnejā un aicina to ieskandēt koncertā Rīgā

15.10.18.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) atgriezies no Slovākijas, kur 13. oktobrī sniedza koncertu “Bratislavas mūzikas festivālā”. Latvijas valsts simtgadei veltītā […]

Lasīt vairāk

18. oktobrī – “Rīts ar LNSO. Vasks, Čaikovska “Patētiskā”

12.10.18.

18. oktobrī pirmoreiz uz Rīta koncertu aicina LNSO un diriģents Andris Poga. Jau plkst. 10.00 sāksies koncerts “Rīts ar LNSO. […]