Kārtības noteikumi

Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Vairums koncertu notiek divās daļās. Starpbrīžu garums parasti ir no 15 līdz 20 minūtēm. Par koncertu daļu skaitu jūs uzzināsiet koncerta programmiņā.

Koncertiem parasti ir sagatavotas nelielas programmas burtnīcas, kur lasāma izsmeļoša informācija par izpildāmajiem skaņdarbiem, solistiem un diriģentu. Šeit arī atrodama skaņdarbu un to daļu secība.

Programmiņas ir iespējams saņemt par velti vestibilā pie zāles vai no vietu ierādītājiem zālē.

Lielajā ģildē mēs lūdzam ēdienus un dzērienus zālē neienest, jo tas var traucēt jums un apkārtējiem pilnvērtīgi baudīt koncertu.

Bez saskaņošanas ar administrāciju koncerta laikā aizliegts fotografēt, filmēt vai veikt audioierakstus. Šāda rīcība ir pretlikumīga, jo pārkāpj komponistu autortiesības un mūziķu atskaņotājtiesības.

Ja, pērkot biļeti, esat reģistrējis savu vārdu un uzvārdu, nozaudēto vai mājās aizmirsto biļeti būs viegli atjaunot, dodoties uz kasi un nosaucot savu vārdu. Lūgums to darīt savlaicīgi, jo biļetes atjaunošana aizņems brīdi laika. Ja biļetes pirkšanas brīdī neesat nosaukuši savus datus, biļeti atjaunot diemžēl nebūs iespējams. Tādēļ aicinām, pērkot biļeti, pirkumu reģistrēt uz sava vārda.

Dodieties pie kāda no biļešu kontrolieriem un atstājiet sava līdznācēja biļeti, nosaucot viņa vārdu. Ja visas koncerta biļetes atrodas pie kavētāja, tad jums līdz ar viņu nāksies gaidīt pirmā skaņdarba beigas vai starpbrīdi.

Līdzpaņemtos ziedus, kas paredzēti pasniegšanai solistiem, diriģentam vai komponistam, jūs varat nodot garderobistiem. Viņi parūpēsies lai koncerta laikā ziedi būtu ūdenī un pēc skaņdarba tiktu uz skatuves pasniegti paredzētajam māksliniekam. Ja vēlaties ziedus pasniegt paši, lūdzu, dariet to!

Lielajā ģildē tualetes atrodas pagrabstāvā aiz garderobēm. Ienākot koncertzālē, jūs tās atradīsiet kreisajā pusē. Pirmās ir kungu tualetes, bet tālākajā stūrī – dāmu tualetes.

Tuvākie koncerti

Koncertsarunas_kvadr_1

22Febr

#KONCERTSARUNAS AR GORAN GORA. STRAVINSKA BEZGALĪBA

Osokini_kvadr

23Febr

OSOKINS + OSOKINS. KLAVIERES + KLAVIERES

?????????????????????????????????????????????????

24Febr

“VĪNES KLASIKA”. MOCARTS, ŠŪBERTS, BERGS

Fedosejevs_kvadr

28Febr

ČAIKOVSKA UN FEDOSEJEVA PARADIGMA