Kārtības noteikumi

Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Vairums koncertu notiek divās daļās. Starpbrīžu garums parasti ir no 15 līdz 20 minūtēm. Par koncertu daļu skaitu jūs uzzināsiet, iegādājoties programmiņu.

Koncertiem parasti ir sagatavotas nelielas programmas burtnīcas, kur lasāma izsmeļoša informācija par izpildāmajiem skaņdarbiem, solistiem un diriģentu. Šeit arī atrodama skaņdarbu un to daļu secība.

Programmiņas ir nopērkamas vestibilā pie zāles vai no vietu ierādītājiem zālē. Programmiņu cena uz LNSO koncertiem ir no 1,50 līdz 2 EUR.

Lielajā ģildē mēs lūdzam ēdienus un dzērienus zālē neienest, jo tas var traucēt jums un apkārtējiem pilnvērtīgi baudīt koncertu.

Bez saskaņošanas ar administrāciju koncerta laikā aizliegts fotografēt, filmēt vai veikt audioierakstus. Šāda rīcība ir pretlikumīga, jo pārkāpj komponistu autortiesības un mūziķu atskaņotājtiesības.

Ja, pērkot biļeti, esat reģistrējis savu vārdu un uzvārdu, nozaudēto vai mājās aizmirsto biļeti būs viegli atjaunot, dodoties uz kasi un nosaucot savu vārdu. Lūgums to darīt savlaicīgi, jo biļetes atjaunošana aizņems brīdi laika. Ja biļetes pirkšanas brīdī neesat nosaukuši savus datus, biļeti atjaunot diemžēl nebūs iespējams. Tādēļ aicinām, pērkot biļeti, pirkumu reģistrēt uz sava vārda.

Dodieties pie biļešu kontroles meitenēm un atstājiet sava līdznācēja biļeti, nosaucot viņa vārdu. Ja visas koncerta biļetes atrodas pie kavētāja, tad jums līdz ar viņu nāksies gaidīt pirmā skaņdarba beigas vai starpbrīdi.

Līdzpaņemtos ziedus, kas paredzēti pasniegšanai solistiem, diriģentam vai komponistam, jūs varat nodot garderobistiem. Viņi parūpēsies lai koncerta laikā ziedi būtu ūdenī un pēc skaņdarba tiktu uz skatuves pasniegti paredzētajam māksliniekam. Ja vēlaties ziedus pasniegt paši, lūdzu, dariet to!

Lielajā ģildē tualetes atrodas pagrabstāvā aiz garderobēm. Ienākot koncertzālē, jūs tās atradīsiet kreisajā pusē. Pirmās būs kungu tualetes, bet tālākajā stūrī – dāmu tualetes.

Tuvākie koncerti

740x740_28-09_Atklasana

29Sept

LNSO sezonas atklāšanas koncerts. Mesiāna “Turangalila”

LNSO_koncertsarunas 2017-18

05Okt

#Koncertsarunas ar Goran Gora. Otrais Rahmaņinovs

740x740_logo

12Okt

Baha un ģitāras frekvence

unnamed

14Okt

LeNeSOns un Čaikovska “Gadalaiki”