Klusajā nedēļā – garīgās mūzikas koncerts ar LNSO “Miera formula. Bahs, Mocarts un Forē Rekviēms”

16.03.2018 jaunumi, ziņas
Andris_Poga_foto_M

Latvijas Nacionālās simfoniskais orķestris Klusajā nedēļā aicina uz garīgās mūzikas koncertu “Miera formula. Bahs, Mocarts un Forē Rekviēms” ar izciliem solistiem, Latvijas Radio kori un Andri Pogu pie diriģenta pults.

Koncerta programma izvēlēta atbilstoši Klusās nedēļas noskaņām. Līdzās Mocarta “Adagio un fūgai dominorā” un Johana Sebastiāna Baha opusiem gan ērģelēm, gan simfoniskam orķestrim Edvarda Elgara instrumentācijā – programmas centrā ir Gabriela Forē Rekviēms. Tā ir ļoti franciska un ļoti skaista mūzika, tajā ir gan stingrāk ieturētas līnijas gregoriskā dziedājumā askētiskumā, gan arī cilvēciski silti skarošas un eņģeliski maigas lappuses. Rekviēmu vainago dziedājums In paradisum, ko daudzi atpazīs kā aizkustinošo melodiju no Jāņa Streiča kinofilmas “Cilvēka bērns”.

Solo dziedās dzidrā soprāna īpašniece, Lietuvā dzīvojošā latviešu koloratūrbalss Gunta Gelgote un lokana baritona prasmīgs īpašnieks no Vācijas, uzlecoša vokālās mākslas zvaigzne Johanness Helds, ar kuru Andris Poga iepriekš sadarbojies citviet Eiropā.

Atskaņojumā piedalīsies Latvijas Radio koris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Koncerta diriģents – LNSO mākslinieciskais vadītājs Andris Poga.

Uz Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājas Lienes Jakovļevas jautājumu, vai programma “Miera formula” iespēs sniegt klausītājam mieru, Andris Poga saka: “Es drīzāk lietotu vārdu harmonija. Negribas jau teikt standartfrāzes, bet mūzika tomēr ir viens no šīs stresainās pasaules pēdējiem bastioniem. Protams, ir cilvēki, kas harmoniju gūst citādi – ejot pa mežu, lasot grāmatas, baudot vecmeistaru gleznas, bet es domāju, ka katrs mūziķis, kas bagātina mūzikas dzīvi Klusajā nedēļā, ļoti piedomā, kas ir tas, ar ko klausītāju atslēgt no ikdienas ātruma, kādā mēs pārvietojamies.”

Pirms koncerta plkst. 18.18 Lielās ģildes Minsteres zālē notiks “Pirmskoncerta sarunas”, ko vadīs Orests Silabriedis. Ieeja bez maksas, uzrādot koncerta biļeti.

“Pirmskoncerta sarunu” laikā notiks LNSO un nacionālā skaņu ieraksta “Skani” jaunā tvarta atvēršana. Albumā Andra Pogas vadībā ieskaņota Jāņa Ivanova Piektā simfonija (1945) un Jura Karlsona mūzikas simfoniskajam orķestrim “1945” (1985).

Koncerts Miera formula. Bahs, Mocarts un Forē Rekviēms” notiks 29. martā plkst. 19.00 Rīgas Lielajā ģildē un 31. martā plkst. 19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, kopš šīs sezonas LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās 5 EUR.

AtgrieztiesLasīt vairāk

LNSO aicina uz koncertu “Meistari un meistardarbi. Šostakovičs – jokdaris un vizionārs”

17.01.19.

25. janvārī LNSO, diriģents Andris Poga, solisti Plamena Mangova (klavieres) un Jānis Porietis (trompete) aicina uz koncertu “Meistari un meistardarbi. […]

Lasīt vairāk

Koncerts “Brāmsa koncerts un Dvoržāka simfonija”. Atskats

12.01.19.

11. janvārī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris koncertā “Brāmsa koncerts un Dvoržāka simfonija” muzicēja  lietuviešu diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā. […]

Lasīt vairāk

Uz koncertu aicina “LNSO čellu Dream Team”, Terēze Gretere un Daumants Kalniņš

10.01.19.

17. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē LNSO kamermūzikas koncertā muzicēs “LNSO čellu Dream Team” , īpašie viesi Terēze Gretere un Daumants […]