Baha un ģitāras frekvenceLNSO kamermūzika

Baha-frekvence_kvadr (1)

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šosezon LNSO regulāri sniegs ne tikai simfoniskās mūzikas, bet arī kamermūzikas koncertus, un pirmais šajā sērijā būs mūziķu skats uz baroka laikmetu. Vienā koncertā – divas smalkas mūziķu vienības.

Visupirms uzstāsies NYX Trio dāmas – flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. Viņas saspēlēsies ar ģitārspēles nepārspējamo smalkmehāniķi Matīsu Čudaru, un jaunās krāsās ievibrēsies gan kāds Baha šedevrs, gan Debisī meitene linukrāsas matiem. Turpat līdzās – mūslaiku autores Agnetas Krilovas intriģējošs jaundarbi.

Savukārt baroka lielmeistaru Hendeļa, Tartīni un Zelenkas skaistie, virtuozie opusi izskanēs LNSO pirmā obojista Egila Upatnieka, pirmā fagotista Jāņa Semjonova, LNSO koncertmeistara Georga Sarkisjana, kontrabasista Viktora Veļičko un ugunīgās klavesīnistes Ievas Salietes sniegumā.

12 Okt

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

MATĪSS ČUDARS, ģitāra un NYX TRIO: ANETE TOČA – FLAUTA,
TATJANA OSTROVSKA – VIJOLE, IEVA SARJA – KLAVIERES
EGILS UPATNIEKS – OBOJA, JĀNIS SEMJONOVS – FAGOTS,
GEORGS SARKISJANS – VIJOLE, VIKTORS VEĻIČKO – KONTRABASS,
IEVA SALIETE – KLAVESĪNS

Programma

  • Johans Sebastiāns Bahs, Matīss Čudars, Aivars Kalējs, Agneta Krilova (jaundarbs), Jēkabs Nīmanis (jaundarbs)
  • Georgs Frīdrihs Hendelis, Džuzepe Tartīni, Jans Dismass Zelenka
Pirkt biļeti uz koncertu
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem