#Bēthovens – cilvēks ar izcilu dzirdi

FullSizeRender-7

FullSizeRender-7Jauniešu izglītojošā koncertu cikla “Koncertsarunas ar Goran Gora @LNSO” turpinājumā 26. februārī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) atskaņos vienu no populārākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem – Ludviga van Bēthovena Piekto simfoniju. Pirmo reizi ar LNSO mūziķiem šajā atskaņojumā tiksies diriģents Atvars Lakstīgala.

Programmā “#BĒTHOVENS – CILVĒKS AR IZCILU DZIRDI” Goran Gora kopā ar koncerta apmeklētājiem, diriģentu un orķestra mūziķiem mēģinās pavērt cieši aizvērto Ludviga van Bēthovena dzīves priekškaru un saklausīt vismaz daļu no izteiktajiem pieņēmumumiem par nedzirdīgā komponista mūzikas formulām. Bēthovena skatījums – pārlaicīgs arī šodienas kontekstā? Pieņēmuma retorisko dabu Goran Gora analizēs, atrodot Bēthovena mūzikas praktisko pielietojamību un caur to – atbilstību šodienas uztverei. Preparēšanai zem palielināmā stikliņa sagatavots skaņdarbs, kura pirmās skaņas pazīst ikviens, bet koncertsarunu mērķis ir izskolot dzirdīgu klausītāju, kurš atpazīs Piekto simfoniju jebkurā tās skanējuma brīdī.

LNSO mākslinieciskā vadītāja Andra Pogas aizsāktais izglītojošo koncertu cikls “Koncertsarunas ar Goran Gora @LNSO” iegūst arvien lielāku atzinību jauniešu vidū. Sadzīviskā, mūzikas terminiem mēreni pildītā valodā dziedātājs Goran Gora klausītājus iepazīstina ar katra koncerta programmai izvēlētā komponista personības šķautnēm, piedāvājot pretrunīgus laikabiedru viedokļus gan par izcilo mūziķu raksturu, gan viņu radošo mantojumu. Sarunas laikā kā degustācijā tiek izcelti raksturīgākie skaņdarba fragmenti, iesākumā parādot sastāvdaļas un noslēgumā ļaujot izbaudīt simfonijas skanējumu visā tās varenībā.

26 Febr

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Atvars Lakstīgala

Atgriezties uz Koncertiem