BĒTHOVENA UN BARTOKA PARAMETRI

Beth-Bartoks_kvadr (1)

Ievadam – Bēlas Bartoka mundrā, etniskiem ritmiem piesātinātā “Deju svīta”, ar kuru ģeniālais ungārs svin Budas un Peštas apvienošanās pusgadsimta gadskārtu. Pēc tam vēl viens ungāru komponists – Miklošs Roža, kura romantiski piesātināto Altkoncertu gan labi zina altisti, bet plašākai publikai šis pievilcīgais opuss nepamatoti mazzināms. Nu ir iespēja aizpildīt nezināšanas lappusi un klausīties, kā LNSO kopā ar orķestra altu grupas koncertmeistari Ināru Brīnumu sniedz savu Rožas koncerta lasījumu. Visubeidzot Bēthovens un viņa Septītā simfonija – hrestomātisks šedevrs ar rituālu lēno daļu un gaismas šaltīm piesātinātu finālu. Kādu simfonijas risinājumu mums šoreiz piedāvās Juniči Hirokami?

 

Koncerta diriģents – viesis no Japānas Juniči Hirokami, kurš pirms pusotra gada pārsteidza Latvijas klausītājus ar dziļiem un aizkustinošiem Šūberta un Bēthovena mūzikas lasījumiem.

 

Pirms koncerta plkst. 18.18 Lielās ģildes Minsteres zālē notiks Pirmskoncerta sarunas, kurās Orests Silabriedis tiksies ar radio “NABA” un LNSO kopīgi veidotā raidījuma “Otrais sniegs” autoru Jēkabu Nīmani. Ieeja bez maksas, uzrādot koncerta biļeti.

Koncerta programma pieejama šeit

13 Apr

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Ināra Brīnuma - Grupas koncertmeistare

Diriģents

Juniči Hirokami

Programma

  • Bēla Bartoks “Deju svīta”
  • Miklošs Roža Altkoncerts
  • Ludvigs van Bēthovens Septītā simfonija

Atgriezties uz Koncertiem