ČELLA ALGORITMS – VELTĪJUMS SKOLOTĀJAI ELEONORAI TESTEĻECAI

LNSO_cellu algoritms

Koncerts veltīts temperamentīgās čellistes un fenomenālās pedagoģes, JVLMA emeritētās profesores, daudzu ievērojamu Latvijas čellistu skolotājas Eleonoras Testeļecas (1937) apaļai jubilejai.

Profesores iemīļotajā Ernsta Bloha opusā Schelomo soliste būs LNSO pirmā čelliste Diana Ozoliņa. Vēl programmā – Jāņa Ivanova Čellkoncerts, kas pazīstams ar smeldzīgi skaisto lēno daļu un kurā solo spēlēs Ēriks Kiršfelds, un versmīgās bulgārietes Dobrinkas Tabakovas dzīvespriecīgais Čellkoncerts, kura atskaņojumā soliste būs Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadone Kristīne Blaumane. Dzird runājam, ka koncertā skanēšot arī speciāli jubilārei komponēts opuss čellu korim.

Koncerta programmu varat lejuplādēt šeit.

19 Okt

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Kristīne Blaumane - čells

Ēriks Kiršfelds - čells

Diana Ozoliņa - Grupas koncertmeistare

Diriģents

Normunds Šnē

Programma

  • Ernsts Blohs Schelomo čellam un orķestrim
  • Jānis Ivanovs Čellkoncerts
  • Džoakīno Rosīni Operas “Vilhelms Tells” uvertīra
  • Dobrinka Tabakova Čellkoncerts
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem