ČELLO CĒSIS. LNSO ČELLU GRUPA DREAM TEAMSADARBĪBAS KONCERTS

CelloCesis

Čells sava samtainā tembra dēļ tiek dēvēts par mūzikas instrumentu karali un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķi, ar piepildīto, pilnasinīgo čella skanējumu, vienmēr aizrauj klausītājus un spilgti izceļ tā nozīmīgo vietu mūzikas partitūrās.

Ansambļa koncertprogrammas tiek veidotas tematiski. Tās ietver gan čellu mūzikas zelta repertuāru, gan jaundarbus. „60 minūtēs apkārt Eiropai”, kurā mūziķi demonstrēja profesionāli un tehniski sarežģītu repertuāru, itāļu mūzikas programma – Antonio Vivaldi – 18. gadsimts, Alfredo Piatti – 19. gadsimts un Karlo Menotti – mūsdienu un Holivudas populārā mūzika, ko savos koncertos spēlējuši pasaulē pazīstami čellistu ansambļi, latviešu komponistu jaundarbi, kuri rakstīti tieši šim sastāvam. Visām ansambļa koncertprogrammām mērķis ir popularizēt čellu mūziku un ieinteresēt klausītājus Latvijā. ČELLU DREAM TEAM koncerti vienmēr ir bijuši plaši apmeklēti.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra paspārnē jau piecus gadus pastāv un muzicē čellu grupas ansamblis ar nosaukumu “ČELLU DREAM TEAM”. Tā sastāvā spēlē LNSO čellu grupas koncertmeistare, Lielās mūzikas balvas ieguvēja Diāna Ozoliņa, kā arī simfoniskā orķestra solisti čellisti Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas skanējumu ir izcēluši arī mūzikas kritiķi orķestra viesturnejās Eiropā.

14 Jūn

19.00 / svētdiena / Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Solists/-i

LNSO ČELLU DREAM TEAM -

Atgriezties uz Koncertiem