ČELLU DREAM TEAM

image description

KAMERMŪZIKAS KONCERTS

LNSO čellu kopkoris Dream Team ir kļuvis par zīmolu – publika vairs nejautā, kas tas ir, publika pērk biļetes, nāk uz Lielo ģildi un ir sajūsmā. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lepns par šo “Sapņu komandu”, kas izaugusi orķestra paspārnē un čellu grupas koncertmeistares Dianas Ozoliņas vadībā nu jau dzīvo kā patstāvīga kamermūzikas vienība.

LNSO Dream Team jaunajā programmā iekļauti itāļu komponistu Džankarlo Menoti, Alfrēdo Pjati un Antonio Vivaldi skaņdarbi, kā arī čellu balsīm pārlikti hiti no Holivudas kinofilmām.

Ar čellu Dream Team nosaukumu publika pirmoreiz sastapās 2012. gadā. Gadu vēlāk ansamblis iestudēja čellistu zelta repertuāra programmu, pērn uzstājās ar koncertu “60 minūtēs apkārt Eiropai” un šogad sagatavojis itāliski holivudisku vitalitātes caurstrāvotu programmu.


Programmas pirmajā daļā iekļauti opusi, kuru autori – viens no visu laiku populārākajiem klasiskās mūzikas skaņražiem, daudzražīgais, nabadzībā mirušais, gadsimtiem aizmirstais un tikai 20. gadsimtā atklātais rudais priesteris jeb Antonio Vivaldi, ievērojamais 19. gadsimta čella spēles pedagogs Alfrēdo Pjati un 20. gadsimta itāļu-amerikāņu operkomponists, divkārtējs Pulicera prēmijas ieguvējs Džankarlo Menoti, kura vizītkarte ir opera “Amāls un nakts viesi” un no kura darbu saraksta šoreiz dzirdēsim Svītu diviem čelliem.

Programmas otrajā daļā – Holivuda! Būs, piemēram, amerikāņu dziesmu autora un pianista, vairākuGrammy balvu laureāta Bērta Bakaraka dziesma South American Getaway, kas komponēta leģendārajam 1969. gada vilcienlaupītāju vesternam Butch Cassidy and the Sundance Kid. Būs “Neiespējamās misijas” leģendārās skaņas, kuru autoru – argantīnieti, četrkārtēju Grammy īpašnieku un sešreiz “Oskaram” nominēto Lalo Šifrinu diez vai daudzi zinās nosaukt vārdā, taču šo mūziku gan pazīs ikviens, tikko atskanēs ritmiski un melodiski spriegā spiegu tēma. Būs arī Džona Viljamsa mūzika filmai “Šindlera saraksts”, būs Džeimsa Bonda klātbūtne ar pieckārtējā bondista un patlaban kamberbečšerlokista Deivida Ārnolda mūzikas skaņām, un koncertu vainagos jaundarbs, ko komponē pazīstamais čellists, čellu trio “Melo-M” līderis Kārlis Auzāns.

10 Apr

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

LNSO ČELLU DREAM TEAM -

Programma

  • Džankarlo Menoti,
  • Alfrēdo Pjati,
  • Antonio Vivaldi
  • un hiti no Holivudas kinofilmām.

Atgriezties uz Koncertiem