Matīsa Čudara soloprogramma un filmas “Četri balti krekli” seanss

Cetri-balti-krekli_LNSO

Pēc “LNSO vasarnīcas” atklāšanas koncerta – Matīsa Čudara ģitārspēle un Kannu starptautiskā kinofestivāla 2018 programmā “Kannu klasika” iekļautā latviešu spēlfilma – Rolanda Kalniņa “Četri balti krekli”, ar kuras seansu noslēgsies Latgales vēstniecības GORS kino un mūzikas vakaru sezona.

Matīss Čudars ir viens no spilgtākajiem latviešu jaunās paaudzes ģitāristiem, sava ceļa gājējs mūzikā. Spēlē vairākās radošās apvienībās (tajā skaitā “Spāre”), sadarbojas ar Latvijas Radio kori, LNSO un Sinfonietta Rīga. Vislabāk jūtas improvizācijā, taču patlaban mērķtiecīgi studē kompozīciju. Lielās mūzikas balvas 2017 nominants kategorijā “Gada mūziķis”.

Filma “Četri balti krekli” (1967) ir režisora Rolanda Kalniņa un operatora Mika Zvirbuļa kopdarbs, kas perfekti iederējas tālaika kinopasaulē valdošajās modernisma tendencēs, taču brīvdomības un ironijas dēļ filmu kā padomju cilvēkam nevēlamu uz 20 gadiem lika noglabāt tālākā plauktā.

Lomās: Uldis Pūcītis, Dina Kuple, Līga Liepiņa, Arnolds Liniņš, Pauls Butkēvičs u. c. Filmā skan Imanta Kalniņa un Māra Čaklā populārās dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Dzeguzes balss”, “Es esmu bagāts” u. c.

Tiksimies GORA “Jumta terasē” ar vēlas vasaras nakts brīnišķo gaisotni un skatu uz skaisto Rēzekni.

Kaut arī GORA cilvēki būs parūpējusies par sildošajām lampām un plediem, tomēr aicinām apmeklētājus ģērbties iespējami silti. Sliktu laikapstākļu gadījumā norises vieta var mainīties.

Biļešu cena – 7 €. LV GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem ieejas biļetes cena – 6 €.

Pērkot biļetes tieši pirms pasākuma, nevarēs norēķināties ar maksājumu kartēm.

Ierobežotā vietu skaita dēļ aicinām biļetes iegādāties laikus.

24 Aug

21.30 / piektdiena / Latgales vēstniecība GORS

Solists/-i

Matīss Čudars - ģitāra

Atgriezties uz Koncertiem