Čulpanas Hamatovas radošais vakars “Punktētā līnija”

chulpan2

Čulpana Hamatova ir viena no spožākajām, talantīgākajām un noslēpumainākajām aktrisēm mūsdienu Krievijā. Jau trešajā Valsts teātra mākslas institūta (ГИТИС) kursā viņa sāka filmēties pie Vadima Abrašitova un Valērija Todorovska. Tālāk sekoja lomas uz Krievu Akadēmiskā Jaunatnes teātra un Antona Čehova teātra skatuvēm. 1998. gadā Gaļina Volčeka atveda viņu uz teātri  “Sovremennik”, piešķirot jaunajai aktrisei uzreiz vairākas vadošās lomas. Katra izrāde ar Čulpanu kļūst par notikumu. Nav svarīgi, vai tā ir tāda klasika kā “Trīs draugi” vai “Trīs māsas” Volčekas iestudējumā, vai Ņinas Čusovas novatoriski “Mammapapasinsobaka” un “Negaiss”, Kirila Serebreņņikova “Kailā pioniere” un  “Antonijs un Kleopatra”, Hamatova savās lomās vienmēr ir izcila un nepārspējama.

 

Tieši tādēļ Čulpana Hamatova ātri kļuva populāra, iemantojot gan skatītāju mīlestību, gan kritiķu un kolēģu atzinību, kļustot par tādu teātra un televīzijas prēmiju laureāti kā “Kinotavr”, Krievijas nacionālā televīzijas prēmija“TEFI”, “Zelta ērglis”, “Zelta Maska”, “Kristāla Turandota”,  iegūstot valsts prēmiju par darbu teātrī, kā arī nopelniem bagātās un tautas skatuves mākslinieces nosaukumus.

 

Čulpanas Hamatovas talantu atzīst ne tikai mūsu valstī, bet arī ārzemēs. Par pierādījumu kalpo ielūgumi filmēties Eiropā, kā arī būt par žūrijas locekli 63-ajā Venēcijas kinofestivālā kopā ar Katrīni Denevu un Mikeli Plačido.

 

Šodien Čulpana Hamatova ir teātra “Sovremennik” vadošā aktrise, spēlē Nāciju teātrī lomu iestudējumā “Šukšina stāsti”, filmējas kino, audzina trīs bērnus un aktīvi nodarbojas ar labdarību pašas dibinātajā fondā “Dāvā dzīvi”.

 

Čulpana Hamatova pirmo reizi viesosies viena: nevis ar izrādi, bet ar radošo vakaru, kurus viņa organizē visai reti. Vakars paies monologa formā, un būs veltīts trim iemīļotām dzejniecēm: Ahmatovai, Cvetajevai un Ahmadulinai.

24 Marts

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem