Dziesmu izrāde ZENĪTS

Zenits_kvadr

25. martā Lielajā ģildē tiks rādīts Jāņa Šipkēvica lieldarbs – muzikālā izrāde pusaudžiem “Zenīts”.

Komponists šo dziesmu ciklu komponēja 2017. gada vasarā speciāli LNSO vasaras festivālam “LNSO vasarnīca”. Izrāde veidota kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla dzejas autora Marta Pujāta emocionāls un dinamisks vēstījums par skolas gados piedzīvoto.

Muzikāla izrāde pusaudžiem “Zenīts” – divi dziedoši zēni skatītājiem zīmē 1990.gadu, Rīgas Doma kora skolas mācību klases un gaiteņus, brauc liftā, raksta diktātus, spēlē “Super Mario” un sapņo par jaunām botām.
Skolas absolventi, reiz klasesbiedri Jānis Šipkēvics un Marts Pujāts ar suģestējošu mūziku un asprātīgiem dzejoļiem pamodina bērnu, kas līdz mūža galam mīt katrā no mums. Izrāde liek smaidīt, sniedz lielu prieku un dāvina spilgta piedzīvojuma sajūtu.

Jāņa Šipkēvica suģestējošā mūzika un Marta Pujāta asprātīgie dzejoļi pamodina bērnu, kas līdz mūža galam mīt katrā no mums. Izrāde liek smaidīt, sniedz lielu prieku un dāvina spilgta piedzīvojuma sajūtu.

Izrādes režisors – Viesturs Meikšāns, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Rūta Briede. Izrādes galvenie varoņi būs Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kopā ar viņiem “LNSO zenītansamblis” diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

 

Programma sagatavota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammā ““Latvijas skolas somas” satura radīšana”.

Dziesmu izrāde “Zenīts” ir nominēta Lielajai Mūzikas balvai 2017 kategorijā “Gada uzvedums”.

25 Marts

11.00 / svētdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Guntis Kuzma

Atgriezties uz Koncertiem