KRISTĪNE OPOLAIS, EGILS SILIŅŠ un LNSO / Draugi – Andrejam Žagaram

9nov_sestd119x125

Koncerta mākslinieciskās programmas veidotājs, komponists Arturs Maskats: Andrejs sapņoja par izcilas mūzikas, teātra un skaistuma varu, viņš uzstādīja ārkārtīgi augstus un ideālu piepildītus mērķus visiem, kurus viņš cienīja un mīlēja, visiem procesiem, kurus viņš vadīja ar savu dedzīgo prātu un mīlošo sirdi. Andrejs vienmēr centās piepildīt savus sapņus un šo sapņu dēļ viņam nekas nebija par grūtu. Pieminēsim Andreju – ar mūzikas skaistumu un spēku. Atcerēsimies viņa sapņus un arī savējos.

Andreju saistīja komponistu – lielo romantiķu operu un simfoniskās mūzikas partitūras, ar šo komponistu darbiem viņš veidoja savas operrežijas, šajā mūzikā viņš saskatīja savas dvēseles atspulgu. Andreju mūzikā vilināja stihija, pārlaicīga skaistuma vara, dziļš un smalks jutekliskums.

Šī koncerta solisti Kristīne Opolais un Egils Siliņš ir dziedājuši skaistas lomas Andreja režisētajās izrādēs. Viņam bija tuvs šo mākslinieku emocionālais spēks un meistarība. Kristīnes pirmie lielie panākumi opermākslā jāsaista ar Andreja personību, viņa spēju ieraudzīt un attīstīt talantus. Iespējams, ka mēs savās dzīvēs vairs nesatiksim tik lielus sapņotājus kā Andrejs. Bet šie sapņi ir bijuši skaisti un patiesi.

Kristīne Opolais, soprāns

Egils Siliņš, baritons

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Mārtiņš Ozoliņš

 

Koncertu rīko Koncertzāle “Cēsis” sadarbībā ar Andreja Žagara fondu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

09 Nov

19.00 / sestdiena / Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Diriģents

Mārtiņš Ozoliņš

Atgriezties uz Koncertiem