ELGARS UN ENIGMA

LNSO_Sinaiskis_Elgars_Enigma

Pie LNSO atgriežas Vasilijs Sinaiskis – orķestra kādreizējais mākslinieciskais vadītājs (1975–1987), kura laikā būtiski mainījās orķestra spēles kvalitāte un paplašinājās koncertdarbības lauks ārpus Latvijas.

Šoreiz Vasilijs Sinaiskis izvēlējies Edvarda Elgara opusu “Variācijas par paša tēmu” (“Enigma”), kurā ievērojamais angļu komponists skaņās zīmē savu tuvinieku un draugu portretus. Daudzi būs dzirdējuši slavenāko un skaistāko variāciju “Nimrods”, bet nu ir iespēja klausīties visu portretu galeriju vienkop. Variāciju nosaukums “Enigma” lieliski sasaucas ar LNSO šīssezonas tēmu “Mūzika un matemātika”, un nu būs iemesls parunāt par to, kā skaņās var iešifrēt cilvēku vārdus, nosaukumus un idejas.

Prieks, ka Vasilijs Sinaiskis diriģēs latviešu simfoniskā klasiķa Jāņa Ivanova 21. simfoniju, ko pats savulaik pirmatskaņoja. Ivanovs nepabeidza darbu pie simfonijas, un par tās orķestrētāju un pabeidzēju kļuva meistara audzēknis Juris Karlsons.

Savukārt no koncertžanra programmā likts Sergeja Prokofjeva kompaktais, spilgtais Pirmais klavierkoncerts, un te pirmoreiz Rīgā tiksimies ar uzlēcošu klaviermākslas zvaigzni – jauno kubieti Horhi Gonsalesu Buahasanu.

Bet varbūt pats galvenais ir tas, ka šajā vakarā LNSO piešķirs Vasilijam Sinaiskim LNSO goda diriģenta (conductor emeritus) titulu pateicībā par visu, ko maestro savulaik darījis Latvijas simfoniskā lauka un latviešu mūzikas kopšanā.

Programma pieejama šeit.

03 Nov

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Horhe Gonsaless Buahasans - klavieres

Diriģents

Vasilijs Sinaiskis

Programma

  • Jānis Ivanovs 21. simfonija
  • Sergejs Prokofjevs Pirmais klavierkoncerts
  • Edvards Elgars “Variācijas par paša tēmu” (“Enigma”)

Atgriezties uz Koncertiem