ES NĀKŠU, LAI TU DZĪVOTULabdarības koncerts

Sondra_kvadrats

2018.gada 1.martā koncertzālē “Lielā ģilde” norisināsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un tautā iemīļotu mūziķu labdarības koncerts “Es nākšu, lai Tu dzīvotu”, kas tiek rīkots kolēģes Sondras Zaļupes un citu onkoloģijas slimnieku atbalstam.

Koncerta pirmajā daļā LNSO sava otrā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atskaņos Leonarda Bernsteina komiskās operetes “Kandids” spožo, asprātīgo uvertīru, skanēs arī Igora Stravinska līksmā “Krievu deja” no baleta “Petruška”, Dita Krenberga spēlēs solo Kloda Debisī maigajā miniatūrā “Meitene linukrāsas matiem” (versija ar orķestri), Xylem Trio ar LNSO atskaņos Morisa Ravela ikonisko “Bolero”, Raimonds Pauls spēlēs solo pats savā lieliskajā, dzīvespriecīgajā “Rapsodijā”.

Koncerta otrajā daļā savas skaistākās dziesmas sniegs Linda Leen, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Intars Busulis, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Miks Dukurs, vokālā grupa “Latvian Voices“, grupa “Musiqq” un koris “Maska” Jāņa Ozola vadībā.

Koncertu rīko LNSO, “LNSO fonds”, labdarības organizācija Ziedot.lv un Communication Art. Ienākumi no biļešu tirdzniecības palīdzēs Sondrai Zaļupei un onkoloģijas pacientiem. Ziedot iespējams arī portālā Ziedot.lv un zvanot uz ziedojumu tālruni 9006 7003 (maksa par zvanu 1.42 eiro).

Sondra Zaļupe ir 31 gadus jauna sieviete, gadu vecas mazulītes mamma, mūziķa Riharda Zaļupes dzīvesbiedre. Savā profesionālajā dzīvē viņa sekojusi sirdij un ļāvusies izaicinājumiem radošajā jomā gan vadot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sabiedriskās attiecībās un mārketingu, gan atbalstot vokālās grupas Latvian Voices radošās gaitas. Šobrīd Sondras ikdienu un prieku par mazulīti aizēno smaga slimība.

“Es joprojām nespēju aptvert, kas īsti notiek. Bet jau tagad esmu pateicīga par katru cilvēku, kurš ir manā un mūsu ģimenes dzīvē. Esmu pateicīga draugiem, radiniekiem par abalstu, vecvecākiem, kuri ne brīdi nedomādami ir klāt no Talsiem un Liepājas, lai parūpētos par mums, parūpētos par mazo, kad esmu prom vai pavisam sagurusi. Man ir ārprātīgi grūti pieņemt šo situāciju, jo esmu pieradusi būt par atbalstu citiem, bet ticu, ka šim visam ir kāds augstāks mērķis un ceru, ka mana cīņa iedvesmos citus mīlēt, atbalstīt un baudīt katru dienu, kura mums ir dota kopā ar mīļajiem šajā brīnumu pilnajā pasaulē” , stāsta Sondra.

01 Marts

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Dita Krenberga - flauta

Xylem TRIO - taustiņinstrumenti, saksofons un marimba

Raimonds Pauls - klavieres

Linda Leen, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Intars Busulis, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Miks Dukurs, vokālā grupa “Latvian Voices”, grupa “Musiqq” un koris “Maska” Jāņa Ozola vadībā

Diriģents

Guntis Kuzma

Programma

  • Leonarda Bernsteina operete "Kandids"
  • Igora Stravinska "Krievu deja"
  • Kloda Debisī miniatūra "Meitene linukrāsas matiem" (versija ar orķestri)
  • Morisa Ravela "Bolero"
  • Raimonda Paula "Rapsodija"

Atgriezties uz Koncertiem