Ģitāras virtuozs Ottmar Liebert

ottmar liebert
  1. martā Lielajā ģildē gaidāms īpašs meditatīvu noskaņu vakars flamenko ritmos ar baskājaino ģitāras virtuozu Otmaru Liebertu.

 

Otmars Lieberts Rīgā ierodas kopā ar savu grupu “Luna Negra”, tomēr lielākais šī koncerta uzsvars ir likts uz Liebertu kā solo mākslinieku. Rīgai ir gods būt pirmajai viņa Eiropas tūrē, kur klausītājiem klātienē būs iespējams dzirdēt mūziku no O.Lieberta jaunākā albuma “Lēni”  (Slowly, izdots 2016. gada novembrī) autora izpildījumā. Jaunais solo albums ir savdabīga autora opozīcija mūsdienu straujajai un skaļajai pasaulei, kas sarakstīts izmantojot vien ģitāru un vienu mikrofonu. “ Es ar savu ģitāru vēlos nostāties pret visiem miljardiem viedtelefonu pīkstienu, kas noskan katru reizi, kad mēs saņemam jaunākās ziņas, atsauces, vai komentārus, tā mūs turot nepārtrauktā trauksmes stāvoklī. Es vienmēr esmu gribējis radīt lēnu mūziku. Kamēr naids kliedz, mīlestība – čukst, un es arī nolēmu čukstēt tik maigi. Sajūta, vienam pašam strādājot studijā, ir līdzīga kā rakstot ļoti personisku dienasgrāmatu. Dienu pēc Princa nāves es ierakstīju “Elēģiju”. Es varētu nosaukt katra skaņdarba avotu, katru emociju, kas ietekmējusi, konkrēto darbu, un notikumus, kas provocēja šīs emocijas. Bet tā vietā es labāk vēlos, lai jūs paši atklājat šo mūziku un emocijas, ko tā raisa. Instrumentālās mūzikas burvība ir tā, ka līdzīgi kā lasot koka aprakstu, jums ir nepieciešama iztēle, lai tas iegūtu formu, arī mūzika iegūst krasās un formās atkarībā no jūsu pieredzes,” komentējot jauno albumu saka Otmars Lieberts.

Iespēju attālināties no ikdienas dzīves steigas un trokšņiem, ļaujoties ģitāras virtuozajam un personiskajam skanējumam papildinās Lieberta muzicēšana kopā ar paša radīto grupu “Luna Negra” un pašu radītais mūzikas stils Nouveau Flamenco. Tajā dzirdamas  flamenko, džeza, bosa nova, regeja, salsas un citu stilu mūzikas ritmi un noskaņas. Pats mūziķis saka, ka flamenko ir mūzika vienlaicīgi gan romantiska, gan bīstama; tik pat lielā mērā cik mūzikas žanrs, tas ir arī dzīves veids.

Otmara Lieberta perfektā spēja pārvaldīt ģitāru, no tās izvilinot gluži vai neiespējamu muzikālu skaņu virknējumus, emociju kāpumus un kritumus; “Luna Negra”  īpašais flamenko skanējums, kā arī autora personiskā un intīmā uzticēšanās publikai, ir vismaz trīs iemesli, kāpēc vērts apmeklēt 4. marta koncertu Lielajā ģildē.

04 Marts

19.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem