INGA KALNA UN 7 ROMANCESLNSO Kamermūzika

Inga_Kalna_kvadr

Retumu vakars LNSO kamermūzikas koncertciklā. Programmu veidojis LNSO klaviertrio, kurā spēlē LNSO vijolnieks Indulis Cintiņš, LNSO čelliste Dace Zālīte un Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars Mārtiņš Zilberts. Programmas viešņa – prominentos pasaules opernamos pazīstamā dziedātāja Inga Kalna.

 

Mūziķi saka – trio paliek uzticīgs idejai atskaņot kādu no klaviertrio klasikas virsotnēm, un šoreiz viņi izvēlējušies Šūberta vērienīgo Otro klaviertrio – vienu no Šūberta beidzamām kompozīcijām. Apjomīgais, ļoti skaistais, kinofilmu skaņuceliņos nereti citētais trio veltīts komponista skolasgadu drauga saderināšanās svētkiem, un šī ir viena no retajām Šūberta beidzamo gadu kompozīcijām, ko autors dzirdēja dzīves laikā.

 

Līdzās Šūbertam – Latvijas komponista Jāņa Ivanova Klaviertrio, kurā ieausts gan Latvijas mūzikas patriarha Jāzepa Vītola portrets, gan reālā dzīve, un Dmitrija Šostakoviča vokālais cikls ar Aleksandra Bloka dzeju, kur vienā no dziesmām teikts: “Naktī, kad aizmieg viss trauksmainais un pilsēta tinas miglā, ak, kāda mūzika skan no Dieva un kādas skaņas dzimst uz zemes.”

Koncerta programma pieejama šeit. 

Programma

19 Apr

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Inga Kalna - soprāns

LNSO klaviertrio: Indulis Cintiņš, Dace Zālīte, Mārtiņš Zilberts

 

Programma

  • Jānis Ivanovs Klaviertrio
  • Dmitrijs Šostakovičs “Septiņas romances ar Aleksandra Bloka dzeju”
  • Francis Šūberts Otrais klaviertrio

Atgriezties uz Koncertiem