KALIFORNIJAS JAUNIEŠU SIMFONISKĀ ORĶESTRA KONCERTS

California Youth Symphony 2017-18-small

21. jūnijā, plkst. 19:00, Lielajā ģildē, pirmo reizi Latvijā, Eiropas turnejas ietvaros ar krāšņu programmu uzstāsies starptautiski atzītais Kalifornijas jauniešu simfoniskais orķestris no ASV diriģenta Leo Eilara vadībā. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

Koncertam Rīgā Kalifornijas jauniešu simfoniskais orķestris sagatavojis krāšņu programmu ar izcilāko amerikāņu komponistu skaņdarbiem – Leonarda Bernsteina Uvertīru “Kandids”, Ārona Koplenda baleta svītu “Billy the Kid” un Džordža Geršvina “Koncertu klavierēm Fa mažorā” ar jauno un talantīgo pianistu Pārkeru van Ostrandu pie klavierēm, kas klausītājiem sola neaizmirstami skaistu vakaru.

 

Kalifornijas jauniešu orķestris šobrīd noslēdz savu 66. koncertsezonu. Pastāvēšanas laikā orķestris iemantojis reputāciju kā viens no izcilākajiem ASV jauniešu orķestriem. 1963. gadā kolektīvs kļuvis par pirmo ASV jauniešu orķestri, kurš devies ārvalstu koncerttūrē, atsaucoties uzaicinājumam apmeklēt Japānu. Sākotnēji kolektīvs dibināts kā klasisks simfoniskais sastāvs, taču pēdējo gadu laikā ievērojami audzis, šobrīd piedāvājot astoņas programmas visiem simfoniskajiem instrumentiem. Daudzo kolektīva saņemto apbalvojumu starpā jāmin 1. vieta starptautiskajā jaunatnes un mūzikas festivālā Vīnē 1994. gadā. Šī Eiropas koncerttūre ir orķestra pirmā vizīte Baltijas valstīs, bet kopumā – 22. starptautiskā koncertturneja orķestra vēsturē.

 

Leo Eilars ir Kalifornijas jauniešu simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs jau 28 gadus. Viņš diriģē un docē arī Kalifornijas Štata universitātē Sakramento. Leo Eilars ir pieprasīts viesdiriģents Eiropā un Āzijā – viņš vadījis dažādu kolektīvu priekšnesumus prestižos mūzikas festivālos Japānā, Austrijā, Francijā un Austrālijā. Kā viesdiriģents bieži sadarbojas arī ar Sanhosē Simfonisko orķestri. Viņš starptautiski pazīstams arī kā komponists, kura darbi atskaņoti visos kontinentos, citu starpā arī prestižajās Kārnegija un Vigmora zālēs. Viņa “Deju svītu trompetei un stīgu orķestrim” ieskaņojis Sietlas Simfoniskais orķestris, savukārt Rapsodija orķestrim (1994) nominēta Pulicera balvai.

 

Bezmaksas ielūgumi pieejami visās “Biļešu Paradīzes” kasēs.

 

Koncertu organizē: HTS Performing Tours Ltd

21 Jūn

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem