ĶĪNAS NACIONĀLĀS OPERAS KORIS

event-poster-China-Choir-28.1.181-426x600

Ķīnas Nacionālā opera dibināta 1952. gadā, un tā atrodas tiešā Kultūras ministrijas pārziņā. Tas ir  lielākais un svarīgākais operas nams Ķīnā, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Tai ir sava operas trupa, koris, simfoniskais orķestris, skatuves mākslas darbnīca un kostīmu studija.

Operas trupu veido izcili vokālisti. Lielākā daļa no viņiem ir uzvarējuši liela mēroga sacensībās Ķīnā un ārvalstīs. Trupas vokālisti ļoti aktīvi darbojas starptautiskos projektos, dziedātāji ir vadošo konservatoriju labākie absolventi.

  1. gadā slavenais Ķīnas režisors Zhang Yimou producēja operu “Turandota” Pekinas Nacionālajā stadionā, kuru izpildīja Ķīnas Nacionālā opera. Izrādi noskatījās gandrīz 100 000 cilvēku. 2010. gadā šī opera tika rādīta Taivānā, kur tā piesaistīja 30 000 skatītāju.

Pēc veiksmīgas Turandotas operas izrādes Romā 2012. gadā Ķīnas Nacionālā opera kļuva par pirmo ārvalstu trupu, kas 2014. gadā tika uzaicināta uz Pučini festivāla Torre del Lago skatuves Toskānā. Džakomo Pučīni mazmeita cildināja izrādi ar vārdiem:  “Šī ir labākā “Turandotas” versija, ko esmu redzējusi pēdējo 30 gadu laikā! “

Pēc tam šis pats iestudējums tika atkārtots Pavasara festivālā Budapeštā, Ļubļanas festivālā, Ženēvā un citur.

Pateicoties operas mākslinieku centieniem vairāk nekā pusgadsimta garumā, Ķīnas Nacionālā opera ir uzvedusi virkni pasaulē slavenu operu, piemēram, „Tanheizeru“, „Nībelungu gredzenu“, „Traviatu“, „Madame Butterfly“, „Karmenu“, „Jevgēņiju Oņeginu“, „Turandotu“, „Aīdu“, “Bohēmu”, “Rigoleto”, “Figaro kāzas”, “Otello”, “Zemnieka gods”, “Seviļas bārdzinis”, “Pagliacci”, “Hofmaņa stāsti”, “Le Roi d’Ys” u.c.

 

Ķīnas Nacionāla opera ir iestudējusi arī virkni Ķīnas operu, piemēram, “Liu Hulan”, “Pļavu dziesma”, “Ayiguli”, “Marco Polo”, “Ardievu, mana konkubīne”.

 

Katru gadu Ķīnas Nacionālā opera dodas turnejā uz Eiropas, Amerikas, Āfrikas un Āzijas valstīm.

 

Koncertu organizē: Recitativo Sarl

 

28 Janv

17.00 / svētdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem