Klasikas virsotnes. Čaikovska Pirmais klavierkoncerts

Caikovskis_LNSO

Divi apjomīgi lieldarbi. Viens no tiem megapopulārs, un tajā mūs gaida tikšanās ar pianistu Antonu Ļahovski, kurš ar tikpat lielu jaudu, cik prasmi māk atrast vēl nedzirdētas dzīles jebkurā opusā, pie kura atskaņošanas vien ķeras. Čaikovska “septītā” simfonija “Manfrēds” retāka viešņa koncertafišās, bet arī šis ir gana iespaidīgs opuss, jo te mums darīšana ar Alpu kalnu ainavām, romantiska spoku stāsta varoni, visādu garu un mošķu klātbūtni un zaudēto mīļoto, kuras iecerētā atsaukšana no mūžības beidzas ar varoņa nonākšanu bakhanālē un pēc tam nāvē.

03 Marts

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Antons Ļahovskis - klavieres

Diriģents

Programma

  • Pēteris ČAIKOVSKIS Pirmais koncerts klavierēm un orķestrim
  • Pēteris ČAIKOVSKIS Simfonija “Manfrēds”
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem