#KONCERTSARUNAS AR GORAN GORA @LNSO – IMANTA KALNIŅA PIEKTĀ#koncertsarunas ar Goran Gora @LNSO

kvadr_Jauniesi_Kalnins

Imants Kalniņš par savu Piekto saka: “Simfonijas mūzika ir ceļš no neziņas uz harmoniju.” 70. gadu beigās tapušajā saturiski intensīvajā skaņdarbā ceturtajā daļā pārsteidzoši spēcīgi, himniski, pat gaviļaini izskan tautasdziesma “Caur sidraba birzi gāju”. Mirdz sudrabs, bet vienlaikus gail arī kāda neganta zemdega. Kā bija toreiz, tā ir vēl i tagad.

 

Koncertu vada Goran Gora

Koncertsarunas ar Goran Gora ir koncertsērija, kuras fokusā ir Cilvēks – komponists. Tās palīdz ieraudzīt komponistu jaunā gaismā un atrisina neskaitāmus jautājumus par iemesliem, kāpēc komponisti rada un ko viņi vēlas caur saviem darbiem pateikt.

16 Febr

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Andris Vecumnieks

Programma

  • Imants KALNIŅŠ Piektā simfonija
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem