#KONCERTSARUNAS AR GORAN GORA @LNSO – RAVELS – SMALKAIS HULIGĀNS

Jauniesi_2016-17_kvadr

Ravels savu “Bolero” uzrakstīja bezmaz kā industriālu joku un par mūziku lāgā neuzskatīja, tomēr tas kļuvis par vienu no simfoniskās mūzikas visu laiku dižhitiem. Vienam tā ir apokalipse, citam sportisks sekss, vēl kādam ritmiski iegrožota pūšaminstrumentu parāde vai stundas ceturksni ilgs kulminācijas process. Līdzās – brīnum mundrais Solmažora klavierkoncerts, kura caurspīdīgajā otrajā daļā (veiksmes gadījumā) mūziķi pieskaras debesīm.

 

Nākamais koncerts 15.decembrī – Šūberta Nepabeigtā.

Francis Šūberts – no ārpuses neievērojams, diezgan slimīgs, iekšpusē ģeniāls, daudzu tuvu draugu lolots, neskaitāmos draudzības un mūzikas vakaros neilgo dzīvi aizvadījis, sevi mīlestībā neatradis, toties mūzikā pārpilnēm īstenojis, trūcīgs, dzirkstošs Vīnes pilsonis, kurš nepiedzīvoja nevienas savas simfonijas atskaņojumu. Ticams, ka “Nepabeigtā” būs populārākā no visām, un to droši vien sekmē arī dažādās leģendas par to, kāpēc šim šedevram tikai divas daļas.

 

10 Nov

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Agnese Egliņa - klavieres

Diriģents

Guntis Kuzma

Programma

  • Moriss RAVELS Koncerts klavierēm un orķestrim Solmažorā
  • Moriss RAVELS “Bolero”
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem