#KONCERTSARUNAS AR GORAN GORA. OTRAIS RAHMAŅINOVS

Koncertsarunas_kvadr_1

Sergeja Rahmaņinova mūzikā ir Krievijas dabas bezgalīgais apvārsnis un vispārcilvēcisku jūtu okeāna dzīles. Otrais klavierkoncerts ir komponista atdzimšana pēc ieilgušas radošas krīzes – Rahmaņinovs atgriežas mūzikas radīšanas laukos vīrišķīga savaldīguma pilns, taču nav iespējams noslēpt, cik pilna viņa sirds, un vislabāk tas dzirdams koncerta otrās daļas neaprakstāmajā skaistumā.

#Koncertsarunas ar Goran Gora cikls domāts

1) iztēles attīstīšanai,

2) pasaules kultūrtelpas apjaušanai,

3) smadzeņdarbības rosināšanai.

4) cilvēku savstarpējo attiecību atšifrēšanai.

Ik tikšanās reizē LNSO piedāvā nevis kokteiļkoncertus, bet vienu solīdu klasiskās mūzikas hitu, ko noklausīties no sākuma līdz beigām.

Ne tviterteksts, bet ilgākas pārrunas. Ne dzejolis, bet poēma. Ne stāsts, bet romāns. Ne ašs rokasspiediens, bet sirsnīgāks apskāviens. Komponista piedāvāta izvērsta saruna ar klausītāju.

Pirms simfoniskā hita noklausīšanas – vēsturiski saistošas detaļas, komponista garastāvokļa aplūkojums attiecīgā darba sacerēšanas brīdī, laikmeta konteksts un zīmīgas muzikālas detaļas, kam jāpievērš uzmanība klausīšanās laikā. Pēc šīm nelielajām koncertsarunām – simfoniskā hita noklausīšanās.

05 Okt

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Reinis Zariņš - klavieres

Diriģents

Andris Poga

Programma

  • Sergejs Rahmaņinovs Otrais klavierkoncerts
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem