Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts

lielkonc

2005.gadā latviešu simfoniskajai mūzikai apritēja 125 gadi un tas bija nozīmīgs iemesls un izdevīgs gadījums, lai Latvijā izsludinātu šo gadu par Latvijas simfoniskās mūzikas gadu un 11.decembrī rīkotu koncertu ar nolūku mobilizēt mūziķus un mūzikas interesentu sabiedrību kvalitatīvi jaunai attieksmei pret lokālo simfonisko tradīciju, šodienu un tuvāko perspektīvi. Tieši šajā gadā dzima ideja par latviešu simfoniskās mūzikas koncertu rīkošanu, kad pēc mūzikas vēsturnieka Arnolda Klotiņa ierosinājuma atzīmējām latviešu simfoniskās mūzikas 125 gadus.

Kopš tā laika ar Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertu šī tradīcija tiek turpināta, lai ar laiku tā izvērstos nozīmīga visā latviešu kulturālajā sabiedrībā un aizpildītu būtisku robu kultūras kopainā. Jo pieaugošais komercializēto kultūras un izklaides pasākumu piedāvājums, kā arī nekomerciālās mākslas intelektuālais izaicinājums neizbēgami izvirza prasību, lai arī nacionālā simfoniskā mūzika tiktu jaunā veidā iesaistīta kultūras diskursā, bez kā nebūs iespējams noturēt tās reputāciju un konkurētspēju vietējā un starptautiskā kontekstā.

Šobrīd var teikt, ka latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerta tradīcija ir nostiprinājusies orķestru koncertsezonu plānā un koncertam ir izveidojies savs klausītāju loks. 2016.gada 23.janvārī Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts Lielajā ģildē notiks jau desmito reizi. Turpinās tradīcija – visu profesionālo simfonisko orķestru dalība šajā koncertā, latviešu komponistu jaundarbu atskaņošana un latviešu komponistu – jubilāru simfonisko darbu atskaņošana.

Programma:

1.daļa
Agris Engelmanis (1936-2011) – Skaņdarbs simfoniskajam orķestrim
Pēteris Vasks (1946) – Pirmais čellkoncerts
Solists Marko Ilonens, Somija
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Jānis Liepiņš

2.daļa
Kristaps Pētersons (1982) – MIEGS simfonija lielam orķestrim (pirmatskaņojums)
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģenti Andris Poga un Guntis Kuzma

3.daļa
Romualds Kalsons (1936) – Fragmenti no operas”‘Pazudušais dēls”‘-
Solisti – Margarita Vilsone, Mihails Čulpajevs, Krišjānis Norvelis
Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestris un koris
Diriģents Aleksandrs Viļumanis

23 Janv

19.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Jānis Liepiņš

Andris Poga

Guntis Kuzma

Aleksandrs Viļumanis

Atgriezties uz Koncertiem