LeNeSOna NETICAMAIS ZIEMAS DĀRZSBĒRNU KONCERTS krievu valodā

Lenesons_ZiemasDarzs_kvadr

Tikko LeNeSOns tā kārtīgi iemācījies apieties ar kapli un lāpstu, tā ziema klāt. Ko vairs paravēsi, ko noplūksi? Nē, nē, LeNeSON, arī ziemas dārzam ir savs valdzinājums. Tā pati ziemas feja, kas Sergeja Prokofjeva baletā “Pelnrušķīte” poš titulvaroni uz balli, spēj līdz nepazīšanai pārvērst arī dārzu – viens maigi sniegots skūpsts, un koki, krūmi, celiņi ietērpti pēc mēra šūdinātās baltās, neatkārtojami skaistās drānās.

Antonio Vivaldi “Gadalaiku” ciklā “Ziema” ir gan bargi drebinoša, gan mājīgi sildoša, kad, līdz ausīm nojaucies ar sniegu, tu ienāc istabā, kur kamīnā plaiksnās ugunsliesmas. Te arī pārsteigums: solovijoles vietā Vivaldi ziemu mums zīmēs skanīgi klakstošais ksilofons, ko spēlēs brīnumtalantīgais rēzeknietis Rihards Rauza. Mūzikas interesenti atcerēsies viņu kā “Ineses Galantes konkursa 2014” pūšamo un sitamo instrumentu kategorijas I vietas ieguvēju mūzikas skolu audzēkņu konkurencē.

Līdzās Vivaldi “Gadalaikiem” – krievu romantiķa Aleksandra Glazunova “Gadalaiki”, kur ziemu pārstāv tādas raksturīgas parādības kā ledus, sarma un krusa. Savu roku LeNeSOna ziemasdārza greznošanā pieliks arī francūzis Klods Debisī ar mazajai meitiņai komponēto “Sniega deju” un noslēpumainām “Pēdām sniegā”. Visu vainagos vēl viens gadalaiku pētnieks, un tas ir Pēteris Čaikovskis, kura komponētā ziemas mūzika aizvedīs mūs maskotā gājienā ar nākotnes zīlēšanu, draisku maskošanos un jārīgu pikošanos.

LeNeSOna ziemasdārza darbu talcinieki būs mums labi pazīstamie LNSO bērnurītu veidotāji – dramaturgs Lauris Gundars, režisore Paula Pļavniece, videomāksliniece Austra Hauks un diriģents Andris Vecumnieks. Ticams, ka būs klāt arī lieliskais Aģents, kurš tikai viņam zināmu iemeslu dēļ šosezon nomaskējies par dārznieku.

Dramaturgs Lauris Gundars

Māksliniece Evita Rusova

Režisore Paula Pļavniece

12 Dec

11.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Andris Vecumnieks

Programma

  • Pēteris Čaikovskis, Aleksandrs Glazunovs, Antonio Vivaldi

Atgriezties uz Koncertiem