LeNeSOna puķes un kukaiņiKoncerts bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam

Lenesons_pukes_kvadr

Šajā izrādē LeNeSOns kopā ar skatītājiem klausīsies Nikolaja Rimska-Korsakova slaveno “Kamenes lidojumu”, iepazīsies ar Jāņa Kaijaka vabolēm un Sergeja Prokofjeva maršējošiem sienāžiem, satiks Fransuā Šūberta bitīti, apjūsmos Dāvida Popera, Gabriela Forē, Venjamina Šēra taurenīšus un bijīgi uzlūkos Pētera Barisona “Raseni” un “Nātri”.

 

Vijoles, alta un čella solo izrādē spēlēs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi, kas mācās pie LNSO mūziķēm Nellijas Sarkisjanas un Ināras Brīnumas, kā arī pie Kārļa Klotiņa un Daces Pūces.

Kā vienmēr šī cikla koncertos, LNSO diriģēs Andris Vecumnieks. Viņš arī iesaistīsies sarunās ar LeNeSOnu un Leniju,  kurus iemiesos aktieri Armands Berģis un Aleksejs Geiko. LNSO izglītojošo koncertizrādi pirmoreiz papildinās ēnu teātris, ko scenārija autors un režisors Andris Kalnozols veidojis kopā ar mākslinieci Sabīni Moori.

Andris Kalnozols saka: “Šī būs mana pirmā pieredze ēnu teātra estētikā, tāpēc man jo īpaši svarīga sadarbība ar mākslinieci Sabīni Moori, kas veiksmīgi darbojas papīrgriezuma tehnikā. Apvienojot manu nezināšanu un drosmīgos minējumus ar mākslinieces zināšanām un tehniskajiem risinājumiem, rodas oriģināls kopdarbs, kam abi aktieri pievieno savu leļļu animēšanas prasmi un dzīvespriecīgo humoru.”

Koncertizrādes starpbrīdī Lielās ģildes Minsteres zālē bērniem būs iespēja ielūkoties ēnu teātra aizkulisēs un pašiem kļūt par ēnu teātra aktieriem.

Koncerts krievu valodā.

Bērniem līdz piecu gadu vecumam pieejamas ieejas biļetes 1,5 EUR vērtībā, neaizņemot atsevišķu sēdvietu

25 Febr

11.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Andris Vecumnieks

Programma

  • P. Barisons, G. Forē S. Prokofjevs, N.Rimskis-Korsakovs, F. Šūberts
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem