Lieldienu gaidās

Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris

Diriģents Andris VECUMNIEKS

Solisti Ērika JĀKOBSONE, klavieres

Līga Gita ZĪRIŅA, soprāns

Annija Kristiāna ĀDAMSONE, soprāns

Katrīna Paula FELSBERGA, soprāns

Mārtiņš ZVĪGULIS, tenors

Edgars SKARBULIS, bass

Piedalās NMV RDKS Jauktais koris

 

Programmā:

  1. A. Mocarts. Koncerts klavierēm ar orķestri A Dur, KV 488
  2. F. Šūberts. Stabat Mater solistiem, korim un orķestrim

Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņu simfoniskais orķestris savu šīs sezonas pēdējo koncertprogrammu ir sagatavojis Lieldienu gaidās, ar gaismas un garīguma piepildītu mūziku – austriešu komponistu V.A. Mocarta un F. Šūberta skaņdarbiem. Koncerta diriģents būs ilggadējais orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Vecumnieks.

Koncerta 1. daļā skanēs Vīnes klasiķa V. A. Mocarta 23. klavierkoncerts La mažorā – viens no visvairāk atskaņotajiem komponista koncertiem. Sacerēts Vīnē, 1786. gadā, īsi pirms operas Figaro kāzas pirmatskaņojuma. Tāpēc zināms operiskums jaušams arī šeit. Mūziku caurstrāvo mocartisks daiļums, īpašs siltums un iekšējs trauslums. Soliste –  EDMV 9. klases audzēkne Ērika Jākobsone (ped. Lelde Paula

Otrajā daļā būs iespēja dzirdēt vienu no Vīnes romantiķa F. Šūberta lieldarbiem – Stabat Mater solistiem, korim un orķestrim fa minorā, kas sacerēts 1816. gadā 18 gadu vecumā. Šis iestudējums tapis sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolas kori un solistiem, kas ir īpašs notikums abu skolu vēsturē.

Gaidīsim jūs koncertzālē Lielā ģilde otrdien, 11. aprīlī, pulksten 19.00!

11 Apr

19.00 / otrdiena / Rīga, Lielā ģilde

Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem