LIETUVAS VALSTS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS UN VESTARDS ŠIMKUS

BSF_Lietuva_kvadr

BALTIJAS SIMFONISKĀ FESTIVĀLA koncerts

Ideja par Baltijas valstu simfonisko orķestru svētkiem ir Lietuvas kolēģu priekšlikums, ko apsveicam kā patiešām lielisku ideju. Kā citādi uzzināsim, kas notiek kaimiņvalstīs, ja paši palaikam pārāk nevaļīgi, lai dotos uz Tallinu vai Viļņu! Nu Tallina un Viļņa dosies pie mums un mēs pie viņiem. Un te, lūk, lietuviešu vedums ar Ravela t. s. “Kreisās rokas koncertu”, kur solists būs Vestards Šimkus, skaņu gleznotāja Čurļoņa saules apspīdētajiem bērnības priežu siliem un Stravinska pavasarīgajām orģijām Krievijas mežonīgākajās dzīlēs.

10 Marts

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Vestards Šimkus - klavieres

Diriģents

Gintars Rinkēvičs

Programma

  • Mikalojs Konstantins Čurļonis Simfoniskā poēma “Mežā”
  • Moriss Ravels Klavierkoncerts kreisajai rokai
  • Igors Stravinskis “Svētpavasaris”
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem