LNSO ČELLU DREAM TEAMKamermūzikas koncerts

DreamTeam_kvadr

LNSO čellu kopkoris Dream Team ir kļuvis par zīmolu – publika vairs nejautā, kas tas ir, publika pērk biļetes, nāk uz LNSO mājvietu Lielo ģildi vai citām koncertvietām un ir sajūsmā. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lepns par šo “Sapņu komandu” jeb orķestra čellu grupu, kas šīs grupas pieredzējušās koncertmeistares, Lielās mūzikas balvas laureātes Dianas Ozoliņas vadībā nu jau vairākus gadus dzīvo kā patstāvīga kamermūzikas vienība. Ansambļa koncertprogrammām mērķis ir popularizēt čellu mūziku un ieinteresēt klausītājus visā Latvijā. 2015. gadā Dream Team ar lieliskiem panākumiem uzstājās koncertzāles “Cēsis” rīkotajā I čellmūzikas festivālā.

Ar čellu Dream Team nosaukumu publika pirmoreiz sastapās 2012. gadā. Gadu vēlāk ansamblis iestudēja čellistu zelta repertuāra programmu, aizpērn uzstājās ar koncertu “60 minūtēs apkārt Eiropai” un pērn sagatavoja itāliski holivudisku vitalitātes caurstrāvotu programmu.

  1. gadā ansamblis svin savu piekto koncertprogrammu, un jubilejas koncerts notiek 4. martā Lielajā ģildē.

Koncerta pirmajā daļā klausīsimies šarmantā, miermīlīgā un humorpilnā klasiķa Jāņa Ķepīša Sonāti pieciem čelliem un instrumentu “drēbi” līdz smalkumiem pārzinošā 2016. gada jubilāra Romualda Kalsona (1936) “Trīs kāzu dziesmas”, kas no simfoniskā orķestra auduma pārliktas astoņiem čelliem un perkusijām

Daļas noslēgumā – Riharda Zaļupes opuss “Lietus, tvaiks un ātrums”, kas iespaidīgi un krāsaini mūzikā attēlo slaveno Dž. M. V. Tērnera (1775–1851) gleznu “Lietus, tvaiks un ātrums”. Zināms, ka Tērneram ļoti patika ceļot un vēl vairāk viņam patika vilcieni. Šajā gleznā intensīvā zeltainbrūnā noskaņā (gandrīz vai čellu krāsā) zīmēts dzelzceļa tilts pār Temzu, vilciens un no vilciena bēgošs mazs zaķītis.

Koncerta otrajā daļā vispirms spēles lielmeistara Jura Karlsona jaundarbs, pēc tam – Astora Pjacollas mūžam dzīvais tangogars viņa vitālo “Četru gadalaiku” pārlikumā astoņiem čelliem.

 

 

04 Marts

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

LNSO ČELLU DREAM TEAM -

Programma

  • Jānis Ķepītis, Romualds Kalsons, Juris Karlsons (jaundarbs), Astors Pjacolla, Rihards Zaļupe

Atgriezties uz Koncertiem