LNSO kinokoncerts

Kinokoncerts_kvadr

Pirms kādiem četriem tūkstošiem gadu Jāzeps gāja pa Ēģiptes smiltīm, un daudz, daudz vēlāk tos pašus ceļus mina Juris Karlsons, un bija jau minis 80. gadu sākumā, kad Dailē rādīja Raiņa “Jāzepu un viņa brāļus”, un no šīs izrādes mūzikas daždesmit gadu vēlāk izauga “Jāzepa vīzijas” – opuss, pilns tālīnu noslēpumu un zvaigžņotas mirdzas. Koncerta otrajā daļā – Edgara Alana Po šausmu stāsts par Ašeru nama galu, ko melnbaltās gaismēnās iespaidīgi un baisi licis franču kinoimpresionists Žans Epšteins.

 

Filma “Ašeru nama gals (The Fall of the House of Usher angļu val.; La chute de maison Usher – franču val.), kas veidota pēc Edgara Alana Po tāda paša nosaukuma šausmu stāsta, ir 1928. gadā uzņemta kinolente, kuras režisors ir franču kinoimpresionists Žans Epšteins. Scenāriju kopā ar režisoru rakstījis slavenais kinomākslinieks Luiss Bunjuels.

Filma stāsta par ceļotāju, kas ierodas Ašeru namā un tajā sastopas ar brāli un māsu – Roderiku un Madlēnu Ašeriem, kuru dzīvi ietekmējis mistisks ģimenes lāsts: Roderika maņas ir pārlieku asas, savukārt Madlēna cieš no mentālas slimības. Visa ciemiņa uzturēšanās laika gaitā lāsts arvien pieņemas spēkā, līdz sasniedz kulmināciju.

Filmas muzikālais pavadījums tiek veidots, vienā partitūrā apvienojot dažādu franču komponistu mūziku – no Kloda Debisī un Morisa Ravela līdz Arturam Onegēram un Dariusam Mijo.

21 Apr

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Daumants Kalniņš - baritons

Diriģents

Ainārs Rubiķis

Programma

  • Juris KARLSONS “Jāzepa vīzijas”
  • Mēmā kino seanss "Ašeru nama gals"
Pirkt biļeti uz koncertu
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem