LNSO sezonas atklāšanas koncerts. Mesiāna “Turangalila”

Atklasana_kvadr

LNSO jaunās ziemas sezonas satura ass ir “20. gadsimta klasikas virsotnes”.

Ar vienu šādu virsotni tiksimies sezonas atklāšanas koncertā, klausoties franču mistiķa Olivjē Mesiāna (1908–1992) simfoniju “Turangalila” (1948). Šajā grandiozajā lieldarbā komponists kaislīgi un liesmaini skatās uz ātri skrejošo laiku un kā augstas mīlestības dziesmā sniedz mums pārcilvēcisku, apžilbinošu prieku. Simfonijas atskaņojumā piedalīsies, iespējams, spožākais šī darba interprets, slavenais franču pianists Rožē Miraro. Partitūrā ievīta arī eksotiska līnija, paredzēta vienam no pirmajiem elektroniskajiem mūzikas instrumentiem – Marteno viļņiem, kas rada īpatnēju kaucošu skaņu.

Koncerta ievadā – Olivjē Mesiāna audzēkņa, Kanādā mūžu vadījušā izcilā skaņraža Tālivalda Ķeniņa (1919–2008) viens no skaistākajiem opusiem Beatae voces tenebrae (“Pagātnes cildenās balsis”), kurā komponists atceras draugus, par kodolu šīm atmiņām ņemot nemirstīgo burtkopu BACH (Johana Sebastiāna Baha uzvārdā iešifrētā skaņu secība – sibemols-la-do-si).

Koncertu diriģēs LNSO mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, kuram “Turangalilas” atskaņojums ir senlolots sapnis.

29 Sept

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Rožē Miraro - Klavieres

Natalī Foržē - Marteno viļņi

 

 

Diriģents

Andris Poga

Programma

  • Tālivaldis Ķeniņš "Beatae voces tenebrae"
  • Olivjē Mesiāns "Turangalila"
Pirkt biļeti uz koncertu
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem