LNSO UN MĀLERA SESTĀ

Malers_kvadr

Gustava Mālera Sesto simfoniju mēdz saukt par “Traģisko”. Neviens nav īsti drošs par to, kā šis nosaukums radies, taču vairums domā, ka nosaukumu devis pats komponists. Daudzos Mālera darbos netrūkst kontrastu, tomēr Sestā simfonija liekas sevišķi mainīga, un arī tās izskaņai ir pataupīts pārsteigums. Mālera Sestā nav bieža viešņa pasaules koncertzālēs, un LNSO atskaņojums noteikti ieinteresēs ne tikai zvērinātos māleristus. Pirms Mālera – Ņujorkas un Venēcijas gudrā un švītīgā latviešu modernista Gundara Pones “Četri mīlas temperamenti”, kas gandrīz vai romantisma valodā apvij Petrarkas skaistos sonetus.

06 maijs

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Rihards Mačanovskis -

Diriģents

Andris Poga

Programma

  • Gundaris Pone Quattro temperamenti d’amore
  • Gustavs Mālers Sestā simfonija
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem