“LNSO vasarnīca”. Bēthovena “Heroiskā”, “Carion” un LNSO

Vasarnica2019_kvadr_Carion_550

Unikāls jaundarbs un klasisks simfonisks hits vienā vakarā.

Latvijas, Zviedrijas un Dānijas komponistu trio radījis skaņdarbu, kas veltīts atraktīvajam pūšaminstrumentu kvintetam Carion un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim. Latviju pārstāv viens no mūsu zemes izcilākajiem skaņražiem Andris Dzenītis, Zviedriju – jaudīgā Brita Bīstrema, Dāniju – vitālais Anderss Nordentofts. Katrs no viņiem komponē vienu daļu no trīsdaļīga jaundarba. Andris Dzenītis savu veikumu Delta Returning veltījis “Baltijas ceļa” 30. jubilejai.

Kvintets Carion Latvijas klausītājiem pazīstams kā skatuviski aktīvs ansamblis, kas visu spēlē no galvas un sniegumu papildina ar kustību partitūru. Notikuma režisors būs Dāvis Sīmanis, kurš vairākkārt veidojis skatuvisko tēlu LNSO koncertiem. Līdzdalību koncertizrādē apsolījis viens no progresīvāk un interesantāk domājošiem gaismu māksliniekiem Oskars Pauliņš.

Koncerta otrajā daļā – Ludviga van Bēthovena Trešā simfonija, kas sākotnēji veltīta viņa dievinātajam vienaudzim Napoleonam Bonapartam. Bēthovena ģēnijs esot samanīja zināmas paralēles savā un slavenā valdnieka liktenī. Ir ticams, ka komponists pat esot vēlējies pārcelties uz dzīvi Parīzē, kur tobrīd koncentrējās viss Eiropas spēks. Taču, 1804. gada maijā uzzinot, ka Napoleons nolēmis kronēt sevi, Bēthovens bija tik ļoti vīlies, pat sašutis par elka vēlmi iekļūt tirānu rindās, ka trakās dusmās (tā stāsta komponista asistents Ferdinands Rīss) demonstratīvi saplēsa simfonijas titullapu, tādējādi atsaucot veltījumu.

 

Režisors Dāvis SĪMANIS

Gaismu mākslinieks Oskars PAULIŅŠ

 

Koncerts notiek ar Latvijas Valsts Simtgades programmas atbalstu.

 

 

 

24 Aug

19.00 / sestdiena / Latgales vēstniecības GORS Lielā zāle

Solists/-i

CARION - pūšaminstrumentu kvintets

Diriģents

Andris Poga

Programma

  • Andris DZENĪTIS, Brita BĪSTREMA, Anderss NORDENTOFTS Jaundarbs pūšaminstrumentu kvintetam un orķestrim
  • Ludvigs van BĒTHOVENS Trešā simfonija
Pirkt biļeti uz koncertu

Atgriezties uz Koncertiem