“LNSO vasarnīca”. Bēthovena “Heroiskā”, “Carion” un LNSO

Vasarnica2019_kvadr_Carion_550

24. augustā – nepārspējamais pūšaminstrumentu kvintets Carion! Par viņiem ir sajūsmā Eiropas radiostacijas un mūzikas izdevumi. BBC Music Magazine raksta – katra Carion uzstāšanās ir piecu zvaigžņu līmenī, un Ķelnes Deutschlandradio saka – vienreiz noklausoties, nepārvarami gribēsies dzirdēt viņus vēl!

Kvintets Carion ir starptautiskiem panākumiem bagāta un kritiķu slavēta dāņu-latviešu mūziķu apvienība, kurā spēlē flautiste Dora Šereša, obojists Egils Upatnieks, klarnetists Egīls Šēfers, mežradznieks Dāvids M.A.P. Palmkvists, fagotists Nilss Anderss Vedstens-Larsens.

Kvintets saņēmis vairākas balvas prestižos kamermūzikas konkursos Eiropā un Japānā. Ansambļa tvarti un videoieraksti saņem kritiķu augstu atzinību. 2015. gadā kvinteta ieraksts tika pie gada labākā klasiskā albuma titula vietnē iTunes.

“Ne krēslu, ne nošu – nekā. Tas, kā Carion muzikāli un emocionāli apdzīvo skatuvi, ir kaut kas apbrīnojams” (Allgemeine Zeitung). Ik koncerts ir tīra, klasiska, neaizmirstama kamermūzikas izrāde.

24. augusta koncertā skanēs simfonisks hits un unikāls jaundarbs. Jaundarbā ierastā solista lomā būs ansamblis Carion.

Jaundarbu veido trīs kompozīcijas, kuru autori ir starptautiski pazīstami komponisti – zviedriete Brita Bīstrema, dānis Anderss Nordentofts un latvietis Andris Dzenītis, kurš savu darba daļu Delta Returning veltījis Baltijas ceļa 30. jubilejai. Šis ir LNSO īpašs pasūtinājums LV100 jaundarbu ciklā.

No klasikas zelta izlases būs Ludviga van Bēthovena Trešā jeb “Heroiskā” simfonija, aizsākot svinēt komponista 250. dzimšanas dienu, ko visā pasaulē ar vērienu atzīmēs 2020. gadā. Bēthovens šo simfoniju sākotnēji veltīja Savam dievinātajam vienaudzim Napoleonam Bonapartam. Taču, 1804. gada maijā uzzinot, ka Napoleons nolēmis kronēt sevi, Bēthovens bija tik ļoti vīlies, pat sašutis par elka vēlmi iekļūt tirānu rindās, ka trakās dusmās (tā stāsta komponista asistents Ferdinands Rīss) demonstratīvi saplēsa simfonijas titullapu, tādējādi atsaucot veltījumu.

“LNSO vasarnīcas” otrās dienas vakarā festivāla saimnieks Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstāsies sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā.

24. augusta koncerta režiju veidos starptautiski pazīstamais kinorežisors Dāvis Sīmanis, kurš sevi apliecinājis kā spožu koncertveidotāju un saņēmis balvu “Kg kultūras” par 2018. gada Dziesmusvētku vokālsimfoniskās mūzikas koncerta režiju “Arēnā Rīga”. Rēzeknē Dāvis Sīmanis sadarbosies ar talantīgo gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

 

Koncerts notiek ar Latvijas Valsts Simtgades programmas atbalstu.

 

Plkst. 18.00 PIRMSKONCERTA SARUNĀS ar Orestu Silabriedi sarunāsies komponists Andris Dzenītis.

 

 

 

24 Aug

19.00 / sestdiena / Latgales vēstniecības GORS Lielā zāle

Solists/-i

CARION - pūšaminstrumentu kvintets

Diriģents

Andris Poga

Programma

  • Andris DZENĪTIS, Brita BĪSTREMA, Anderss NORDENTOFTS Jaundarbs pūšaminstrumentu kvintetam un orķestrim
  • Ludvigs van BĒTHOVENS Trešā simfonija

Atgriezties uz Koncertiem