“LNSO vasarnīca”. Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju

Vasarnica2019_Loranga

PĒC BARBRU LINDGRĒNES BĒRNU GRĀMATAS “LORANGA” MOTĪVIEM

MUZIKĀLA IZRĀDE VISAI ĢIMENEI

Zēns, vārdā Masarīns, kopā ar tēti Lorangu mitinās lauku mājās. Loranga nēsā halātu, un galvā viņam uzvilkts adīts tējkannas sildītājs ar ziedurakstu, viņš ir bērnišķīgs un bezatbildīgs bohēmists. Netālu malkas šķūnītī mitinās arī Masarīna neirotiskais vectēvs Dartanjans, kurš arvien izdomā sev jaunas kaites. Šī lieliskā trijotne dzīvo piedzīvojumiem pilnu dzīvi, ko palaikam nomaina pret darba meklējumiem, grēku nožēlošanu mūkutērpos vai citām izklaidēm. Piedzīvojumos piedalās atkritumu kaudzē dzīvojošā žirafe (kas apēd Lorangas un Masarīna gultas), apkārtējo namu iedzīvotāji, lielāks bars tīģeru, kas mājo šķūnī, un citas radības. Izrāde tiek veidota kā traku ainu virkne, kurā nav realitātes, ir tikai fantāzija.

“LNSO vasarnīcā 2019” pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts.

Uz izrādi tiek aicinātas ģimenes ar bērniem no piecu gadu vecuma.

Ģirts Šolis un Edgars Mākens veiksmīgi sadarbojušies, veidojot “LNSO vasarnīcas 2016” muzikālo stāstu “Vējš vītolos” kas piedzīvoja daudzas izrādes un skatītāju sirsnīgu atsaucību.

 

Komponists Edgars MĀKENS

Režisors Ģirts ŠOLIS

Piedalās aktieri un LNSO mūziķu ansamblis

 

25 Aug

15.00 / svētdiena / Latgales vēstniecības GORS Mazā zāle “Zīdaste”

Pirkt biļeti uz koncertu

Atgriezties uz Koncertiem