LNSO VECGADA KONCERTS AR RAIMONDU PAULU

Jaungads_kvadr

LNSO Vecgada programmas lielais viesis šoreiz – maestro Raimonds Pauls uz savas 80. jubilejas sliekšņa.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Amerikas 20. gadsimta pirmās puses mūzika, kas lielā mērā veidojusi Paula muzikālos pirmsākumus. Sonoras Vaices un Daumanta Kalniņa balsī izskanēs dziesmas, kuru autori ir Amerikas neakadēmiskā repertuāra pamatlicēji – džeza un klasiskās mūzikas prasmīgi savienotāji. Harolds Ārlens, Ērvins Berlins, Kols Porters un Ričards Rodžerss – visi šie vīri bijuši izcili dziesminieki, kuriem piemita laba gaume un vienlaikus nepārspējama prasme uztaustīt publikas patikšanas kairinošākos nervgalus.

Bet Raimonda Paula paša mūziku savulaik visvairāk iespaidoja ģeniālais Džordžs Gēršvins, un tieši viņa asprātīgais skaņu zīmējums “Amerikānis Parīzē” ar maestro Paula solo noslēgs LNSO koncerta pirmo daļu.

Koncerta otrajā daļā – Raimonda Paula kompozīcijas, kas tapušas 60.–70. gados. Kā vienu no lielākajiem dārgumiem te uzreiz nosauksim svītu “Portreti”, kas ieskaņota Latvijas Radio 1963. gadā un pēc tam vairs tikpat kā nav aiztikta. Pauls šajā mūzikā sveicina Gēršvinu un vienlaikus ir nenoliedzami pats – tāds, kādu mēs atceramies viņu no raksturīgi skanošajiem 20. gadsimta vidus vēsturiskajiem ieskaņojumiem.

Svītai “Portreti” jaunu simfonisko veidolu piešķīris izcilais aranžētājs Vilnis Šmīdbergs, kurš jaunās skaņās pārveidojis arī mistisko, baiso un apburošo balādi “Spēļu nakts Duntes krogā”. Jūs, protams, atceraties, cik meistarīgi Pauls iemiesojis skaņās Arvīda Griguļa lielisko poēmu par salto puteņnakti, sveču liesmām Duntes muižā, kāršu spēli līdz pirmajiem gaiļiem, mošķu uzlidojumiem un sniegoto naktsmieru, kas aizmēž nakts kaislību pēdas. Balādes atskaņojumā piedalīsies jauniešu koris “Kamēr…”, kura mākslinieciskais vadītājs, Lielās mūzikas balvas 2013 ieguvējs kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” Jānis Liepiņš aicināts par LNSO Vecgada koncerta diriģentu.

Koncertu vainagos virkne populāru melodiju, kas tā vien prasās nonākt LNSO simfoniskajos apskāvienos un Sonoras Vaices un Daumanta Kalniņa nepārspējamās balsstīgās. Klausīsimies tādus jaukus senāku dienu hitus kā “Druē dziesmiņa par zosi” no mūzikla “Māsa Kerija” un “Dziesma par gaili”, kas Aijas Kukules balsī un Mirdzas Martinsones dejojumā mīt Ērika Lāča kinofilmā “Spāņu variants”; būs arī trakā zaļacainā “Undīne” un visam galā – jūsmīgais labu attiecību duets “Nepārmet man”.

29 Dec

19.00 / otrdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Sonora Vaice - SOPRĀNS

Raimonds Pauls - klavieres

Daumants Kalniņš - baritons

Oskars Petrauskis - Saksofons

Jauniešu koris "Kamēr" -

Diriģents

Jānis Liepiņš

Programma

  • Harolds Ārlens, Ērvings Berlins, Djūks Elingtons, Džordžs Gēršvins, Raimonds Pauls, Kols Porters

Atgriezties uz Koncertiem