LNSO ZIEMASSVĒTKI AR DITU KRENBERGU

image description

Šajā koncertprogrammā satiekas LNSO stīginstrumentālisti – siltās vijoles, tumsnējie alti un sulīgie čelli. Nebūs diriģenta – viņa vietā stāsies atskaņojuma vadītājs, un tas būs LNSO koncertmeistars jeb pirmā vijole Georgs Sarkisjans, kurš šajā augstajā un godpilnajā amatā ir kopš 2015. gada vasaras nogales.

 

Georgs guvis teicamas vijolspēles prasmes Dārziņskolā un Diseldorfas Mūzikas augstskolā, viņam ir liela pieredze orķestranta un solista ampluā, kamermuzicēšanā un mūzikas pedagoģijā. Georgs Sarkisjans ir spoži talantīgs vijolnieks ar mūsdienīgu eiropeisku skatienu uz mūziku, un tas ļauj teikt, ka 18. decembra koncertā iekļautā baroka un klasicisma mūzika uzmirdzēs asprātīgā, laikmetīgā lasījumā, vienlaikus ievērojot stila noteikumus.

 

Decembra gaisotnei piestāv klasiskas un populāras vērtības, un pie tādām neapšaubāmi pieder Romas kardināla, mākslu patrona Pjetro Otoboni protežē Arkandželo Korelli “Ziemassvētku koncerts”, kas ieturēts labākajās itāļu baroka tradīcijās.

 

Mūsu lieliskās kolēģes, LNSO flautu grupas koncertmeistares Ditas Krenbergas flautas zeltainās pasāžas greznos Mocarta Pirmā flautas koncerta atskaņojumu, savukārt jokpilnais gudrinieks Haidna tētiņš būs pārstāvēts ar viegli dzirkstošo 64. simfoniju, kurai dots pavārds Tempora mutantur, atgādinot, ka laiki mainās un mēs maināmies tiem līdzi.

 

Visubeidzot šīgada lieljubilārs – dāņu nacionālās mūzikas kultūras stūrakmens Karls Nilsens un viņa Svīta stīginstrumentiem op. 1, kurā populārais valsis rāda mums grāciju dejas un fināls – dzīvespriecīgas Bakha dzīres.

 

Šis koncerts patiks visiem, kas uzskata sevi par tradīcijas cienošiem mūsdienīgiem cilvēkiem ar plašu redzesloku, izkoptu gaumi un spēju it bērnišķi aizrauties, kad mocartiski un haidniski gaišs skaņuraksts vairo svētku sajūtu.

 

Piedalās: LNSO Stīginstrumentu orķestris

Atskaņojuma vadītājs: Georgs Sarkisjans

18 Dec

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Dita Krenberga - flauta

Programma

  • Arkandželo Korelli Concerto grosso solminorā op. 6 nr. 8
  • Volfgangs Amadejs Mocarts Pirmais koncerts flautai un orķestrim Solmažorā
  • Karls Nilsens Svīta stīginstrumentiem op. 1
  • Jozefs Haidns Simfonija Hob.I:64 Lamažorā Tempora mutantur

Atgriezties uz Koncertiem