MAGEE kamerkora, orķestra un instrumentālā ansambļa koncerts

18_marts

Jaunie mūziķi un dziedātāji no Vankūveras (Kanāda) MAGEE vidusskolas: „MAGEE kamerkoris”, “ MAGEE stīgu orķestris” un „MAGEE instrumentālais ansamblis” Rīgā uzstāsies pirmo reizi.

Daudzkārt godalgotais MAGEE kamerkoris (Magee Chambre Choir) aizrautīgi strādā, lai garantētu dažādu stilu un žanru kora mūzikas atskaņošanu ļoti augstā mākslinieciskā līmenī, mācoties, izprotot un izpildot izsmalcinātu repertuāru un regulāri daloties muzikālajā priekā ar saviem klausītājiem.

MAGEE stīgu orķestris (Magee Strings Orchestra) tie ir 22 talantīgi jaunieši, kas strādā pie plaša repertuāra. Viņu izaicinājums ir pamatdarbu interpretācija, kā arī dažādu stilu un tempu skaņdarbi. Nemitīgi turpinās pilnveides process, cenšoties nepārtraukti uzlabot savu izpildījumu un izpētīt visus mūzikas aspektus. Neatkarīgi no tā, vai mūzika plūst kā salda melodija, liekot sirdij pukstēt aizvien straujāk, vai dzīvespriecīgs ritms liekot iesaistīties dejā, mūziķi vienmēr spēlē ar enerģiju un aizrautību. Viņiem patīk dalīties savā mūzikā ar citiem!

MAGEE instrumentālais ansamblis (Magee Wind Ensemble) – entuziasma pārpilni jauni mūziķi. Viņu izpildījumā dzirdēsit izaicinošu repertuāru ar dažādu stilu skaņdarbiem, skaistu mūziku savstarpēji sabalansētā pūšamo un sitamo instrumentu, kā arī kontrabasa skanējumā. Ansambļa izaugsmē būtiska nozīme ir komandas gara attīstībai, kad ikviens cenšas iedvesmot auditoriju ar savu aizrautību un precizitāti.

Neskaitāmi koncerti savā valstī un ārzemēs, uzstāšanās festivālos, skolas un pilsētas pasākumos, dažādās koncertzālēs, baznīcās un brīvdabas estrādēs, sadarbība ar slavenākajiem koriem un orķestriem, daudzas godalgas un balvas – tas ir ilgstoša un intensīva darba rezultāts, ar ko MAGEE grupas var lepoties.

Gregs Kvans (Mr. Greg Quan) – viens no diriģentiem, MAGEE mākslinieciskais vadītājs kopš 1998. gada, ieguvis Kapilano universitātes (Capilano University) bakalaura grādu vokālajā džezā, kā arī studējis Britu Kolumbijas universitātē (University of British Columbia) mūzikas pedagoģiju. Viņa lieliski sabalansētā programma palīdz attīstīt jauniešu radošo izpausmi, mūzikas izpratni un briedumu.

Teju gadu ar tādu pašu aizrautību strādā jaunais diriģents Kriss Hāss (Mr. Chris Haas). Pateicoties 20 gadu pieredzei MAGEE mūzikas kolektīvos, viņš kā bijušais bundzinieks apguvis daudzus un dažādus mūzikas stilus. K.Hāss ir ieguvis atzinības un apbalvojumus Toronto Humberas koledžā, Brandonas universitātē, kā arī Kalgari universitātē.

Koncerta laikā mūziķi aicina jūs ceļot pa plašo mūzikas pasauli. Programma ietver slavenāko amerikāņu komponistu skaņdarbus, klasikas pērles – Mocarta, Mendelsona, Štrausa un Bēthovena melodijas, izcilā Japānas komponista Satoši Jagisava (Satoshi Yagisawa) mūziku un daudz ko citu. Koncerta kulminācijai tiek piedāvāta Skandināvijas un Baltijas komponistu mūzika.

18 Marts

19.00 / pirmdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem