Mendelszons, Vidmanis un Vēbers

10marts

Viens no apbrīnojami talantīgā vācu klarnetista, komponista un diriģenta Jērga Vidmaņa trumpjiem ir spēja pastāvēt daudzšķautņainībā. Viņš ir regulārs viesis pie izcilākajiem vācu orķestriem un Īrijas kamermūziķu vadošais viesdiriģents. Vidmaņa aizraujošo meklējumu caurstrāvotās kompozīcijas savās koncertprogrammās iekļauj tādi meistari kā Mariss Jansons, Andris Nelsons, Pāvo Jervi un Saimons Retls. Par darbu mūzikas jaunrades laukā Vidmanis ir saņēmis arī prestižo Klaudio Abado balvu, bet viņa suģestējošā klarnetes spēle turpina apburt ar aizrautīgu muzikalitāti un neparasti dabisku vieglumu. Līdzās galvu reibinošai koncertdzīvei visā pasaulē Vidmanis radis iespēju atkal atgriezties Latvijā, lai kopā ar Sinfonietta Rīga spēlētu Vēberu, diriģētu Mendelszonu un uzrunātu ar savu mūziku.

 

Jērgs Vidmanis, klarnete un diriģents

Sinfonietta Rīga

 

Programmā:

Kārlis Marija fon Vēbers Concertino klarnetei un orķestrim Mibemolmažorā op. 26

Jērgs Vidmanis Freie Stücke

Fēlikss Mendelszons Pirmā simfonija dominorā op. 11

10 Marts

19.00 / piektdiena / Rīga, Lielā ģilde

Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem