Nakts koncerti Vecrīgā

LNSO_18nov_M

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rīkotie kamermūzikas koncerti Vecrīgas baznīcās un koncertzālēs domāti visiem, kas uzreiz pēc Latvijas simtgades svētku grandiozās uguņošanas vēlas stundu neikdienišķa miera skaistas mūzikas un izcilu mūziķu sabiedrībā.

Deviņi koncerti vēstures elpas iezīmētās Vecrīgas vietās – majestātiskajā Rīgas Domā ar pasaulslavenajām ērģelēm, staltajā, noslēpumainajā Pēterbaznīcā, viduslaiku namu velvju un kolonnu zālēs, dievnamos un laicīgās ēkās.

Deviņās lieliskās koncertprogrammās dominē Latvijas labākie komponisti no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Viņiem līdzās – pasaules mēroga ģēniji Johanness Brāmss, Antonīns Dvoržāks, Arvo Perts, Rihards Štrauss.

Muzicē Latvijas labākie solisti, no kuriem vairāki zināmi un pieprasīti arī aiz Latvijas robežām.

18. novembris. Rīga. Ir triumfāli beigusies Latvijas dzimšanas dienas dižuguņošana, bet negribas iet mājās. Tajā vakarā vēl ilgi pēc uguņošanas beigām Rīga turpinās svinēt jubilāres Latvijas lielos svētkus, un LNSO rīkotajos kamermūzikas koncertos Vecrīgas baznīcās un koncertzālēs tiks sirsnīgi gaidīti visi, kas vēlēsies brīdi nošķirties no ļaužu pārpilnajām ielām, lai filharmoniskā klusumā un mājīgā gaisotnē baudītu skaistu mūziku vislabāko atskaņotājmākslinieku sniegumā.

Koncertsajūtu neikdienišķu vērtīs mākslinieku Ievas Jurjānes un Mārtiņa Feldmaņa krāsu un gaismu scenogrāfija.

BAZNĪCĀS

Rīgas Domā dziedās soprāns Gunta Gelgote, spēlēs trompetists Jānis Porietis, ērģelniece Ligita Sneibe un “DD orķestris” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Pēterbaznīcas velvēs uzstāsies sitaminstrumentālistu kvintets Perpetuum ritmico.

Jāņa baznīcā muzicēs vijolnieks Raimonds Ozols, ērģelniece Liene Andreta Kalnciema un vokālais ansamblis Anima solla.

Reformātu baznīcā Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Millers dziedās populāras, sirsnīgas solodziesmas, un kopā ar viņu būs pianistes Agneses Egliņas pulcēti lieliski instrumentālisti.

Anglikāņu baznīcā uzstāsies vijolniece Ilze Kirsanova, dziedātāja Irma Pavāre un ērģelnieks Jānis Karpovičs.

Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā muzicēs dziedātāja Evija Martinsone, flautiste Ilze Urbāne, altiste Jevgenija Gorbunova un ērģelniece Jolanta Barinska.

KONCERTZĀLĒS

Lielās ģildes Minsteres zālē satiksim klasisku kameransambli – LNSO stīgu kvartetu, kura programmā nākošā gada lieljubilāra Tālivalda Ķeniņa mūzika.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē spēlēs spožs draugu ansamblis – klavierkvartets RIX un spožā flautiste Dita Krenberga.

Zirgu ielas koncertzālē piecu daudzkrāsainu meditāciju programmu sniegs trio NYX.

 

Ieeja bez maksas. Ielūgumi koncerta norises vietā no plkst. 20.00.

Pilna programma šeit.

 

18 Nov

22.00 / svētdiena / Minsteres zāle

Atgriezties uz Koncertiem