Oļegs Pogudins. Mīlestības zvaigzne

pogudin_small

OĻEGS POGUDINS uzstāsies 15.martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē ar programmu “Mīlestības zvaigzne”.

Virtuozs romanču izpildītājs, Krievijas nopelniem bagātais skatuves mākslinieks Oļegs Pogudins atkal iepriecinās Latvijas skatītājus. Šoreiz publikas mīlulis kopā ar kamermūziķu sastāvu izdziedās programmu “Mīlestības zvaigzne”. Izskanēs dziesmas un romances par mīlestību.

1997. gadā mūziķim tika piešķirts tituls „Krievijas eņģeļacs” un balva „Eņģelis bazūnētājs”. Pogudins ir mākslinieciskās prēmijas „Par krievu romances dvēseles izpratni” laureāts, un 2004. gadā viņam tika piešķirts Krievijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka tituls, bet 2015. gadā – Krievijas Federācijas tautas mākslinieks.

Ar neoficiālo titulu Krievijas sudraba balss viņu nodēvējusi kāda no Pēterburgas radiostacijām. Pogudins sākumā visādi pretojās, bet kā saka, izlietu ūdeni nesasmelsi un tas vienā mirklī bija aplidojis visus medijus. Krievijas sudraba balss Oļegs Pogudins saka, ka romanci viņs pats nav izvēlējies, tā izvēlējās viņu. Vēl bērnībā es sajutu dzimto valodu un dziedāju romances „Dedz, dedz, mana zvaigzne”, „Jātniek, nedzen zirgus”. Romance tas ir gaiss, ko es elpoju ikdienu. Pārējie virzieni liriskās dziesmas žanrā, vai tas būtu Vertinskis, vai Okudžava, vai franču, vai itāļu – tas ir nopietns darbs, iedziļināšanās īpašajā stilā, raksturā.

Oļegam Pogudinam ir sava auditorija, kurai romancē ir vienlīdz svarīga gan melodija, gan poēzija. Sirds izteikta domu šis dziedātājs pārvērš muzikālā tēlā, katru uzstāšanos– neatkārtojamā tikšanās reizē, dialogā par esamības nozīmi.

15 Marts

19.00 / trešdiena / Rīga, Lielā ģilde

Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi mazus bērnus.

Stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.00 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem