Profesora Viļņa Strautiņa piemiņas koncerts

9_marts

Flautistam un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritētajam profesoram Vilnim Strautiņam (1939-2018) veltīts piemiņas koncerts.
Profesora flautas klasi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kopš 1971. gada beiguši vairāk kā 60 studenti, un daudzi no viņiem šobrīd ir Latvijas profesionālo orķestru mūziķi: Anete Toča, Ilze Urbāne un Aiva Zauberga muzicē Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Ilona Meija un Ieva Pudāne – Valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, Reinis Lapa un Egija Sproģe-Orehova – Liepājas Simfoniskajā orķestrī, Dace Bičkovska, Liene Denisjuka-Straupe un Vita Rozēna – Orķestrī „Rīga”. 2017. gadā Vilnis Strautiņš saņēma JVLMA un LMT „Gada balvu 2016” kā augstskolas gada labākais mācībspēks.

Vilnis Strautiņš līdz 1989.gadam bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistars, LNSO pūšaminstrumentu kvinteta (1975–1992) dalībnieks, astoņus gadus pildījis arī orķestra direktora pienākumus.

Viļņa Strautiņa mūžs noslēdzās aizvadītā gada 12. augustā, un, aizvien skaudri jūtot šo lielo zaudējumu, profesora ģimene un kādreizējie audzēkņi vēlas godināt profesora piemiņu ar īpašu koncertu.

Piedalās: Prof. Strautiņa flautas spēles audzēkņi, absolventi, domubiedri

Koncertu vada: Ilze Medne

IEEJA PAR ZIEDOJUMIEM

09 Marts

19.00 / sestdiena / Minsteres zāle

Atgriezties uz Koncertiem