RUDENS RAŽA LeNeSOna DĀRZĀBĒRNU KONCERTS krievu valodā

Lenesons_Rudens_kvadr

Šosezon LeNeSOns pievēršas dārza darbiem, bet nu jau pie mūzikas tik ļoti pieradis, ka ne lāpstu zemē nevar iedurt bez simfoniskā orķestra iedvesmojošiem akordiem. Rudens koncertā LeNeSOna muzikālie sabiedrotie būs klausītāju mīlulis Vivaldi, šīgada lieljubilārs Čaikovskis un trīs jauni komponisti – Līva Blūma ar neganto grābekli, Oļesja Kozlovska ar bišulāci un Leonīds Lobrevs ar himnu visam zaļajam.

LeNeSOna dārza darbu talcinieki būs mums jau pazīstamie LNSO bērnurītu veidotāji – dramaturgs Lauris Gundars, režisore Paula Pļavniece, videomāksliniece Austra Hauks un diriģents Andris Vecumnieks. Vai ieradīsies arī Aģents DDF (Dārza Darbu Fanātiķis), to nevar zināt, bet spiegu gaitas jau arī nevar tā vienkārši ņemt un izlikt tīmeklī vispārējai apskatei.

Antonio Vivaldi mūzika žilbinās LeNeSOna palīgus ar itāliski virtuozām pasāžām, ļaujot vērot gan zemniekus ražas novākšanas svētkos, gan medniekus viņu gaitās tuvējā mežā. Solovijoli spēlēs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pedagoģes Olgas Isakovas audzēkne Alise Bondarenko.

Uz kviešu laiku un medību mežmalām mūs vedīs arī Pētera Čaikovska “Gadalaiki”, tikai tie zīmēti romantisma laika mūzikas valodā. Pēc tam – uz īsu brīdi iegriezušies Sergeja Rahmaņinova “Gadatirgū”, būsim gatavi starpbrīdī nodoties nemuzikālām baudām, lai koncerta otrajā daļā novērtētu, kādu simfonisko mūziku raksta tie, kas vēl tikai mācās rakstīt simfonisko mūziku.

Oļesja Kozlovska satikusi divus lāčus – fagotu un tubu, un šie lāči sākotnēji ir visai agresīvi, bet, kad viņiem neizdodas vardarbīgā veidā tikt pie medus, abi kļūst rāmi un ar interesi vēro profesionālu dravnieku rīkošanos. Galu galā visi tiek pie ļoti garšīga medus.

Leonīds Lobrevs savu opusu sāk ar zaļu gaismu, kas, pēc paša teiktā, simbolizē jaunas dzīvības sākumu. Pēc tam ir dīgšana, augšana un ziedēšana. Leonīdam zaļā stihija ir mūsu visu dzīvošanas piektais pamatelements, un mēs klausīsimies apliecinošu veltījumu šim zaļās gaismas brīnumam.

Visubeidzot Līva Blūma un stāsts par Neganto Grābekli kura atskabargaino dabu gudrais Sētnieks ar maigumu labo, gluži vienkārši nomainot slikto kātu pret labo kātu. Līvas izvēlētais jautri svilpojamais skaniskais motīvs rāda, kā Sētnieks un Grābeklis, draiski šūpodami kājas, brauc kravas mašīnā pēc labi padarīta rudens lapu savākšanas darba.

 

Dramaturgs Lauris Gundars

Māksliniece Austra Hauks

Režisore Paula Pļavniece

03 Okt

11.00 / sestdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Andris Vecumnieks

Programma

  • Pēteris Čaikovskis, Aleksandrs Glazunovs, Antonio Vivaldi, jauno komponistu Līvas Blūmas, Oļesjas Kozlovskas un Leonīda Lobreva jaundarbi

Atgriezties uz Koncertiem